„Bude to klasický zápas o šest bodů," přitakává trenér olomoucké Sigmy Roman Pivarník.

Jeho svěřenci po skvělém úvodu jara a čtyřech výhrách v řadě momentálně táhnou jinou, diametrálně odlišnou sérii. V lize čtyřikrát za sebou nevyhráli. Po porážkách v Liberci, se Spartou a v Brně, v minulém kole remizovali na domácím hřišti s Mladou Boleslaví.

Druhý poločas posledního zápasu, v němž Sigma smazala dvougólové manko, ale dává naději na lepší zítřky.

„Mrzelo mě, že jsme nedokázali ten zápas otočit a výsledkově to zvládnout ještě lépe. Ale máme se od čeho odrazit. Nezbývá nám než pracovat dál," řekl kouč Pivarník.

Koneckonců nic jiného, než odrazit se a začít bodovat, Sigmě ani nezbývá. Do konce ligy zbývá šest kol.

Ze čtvrtého místa ztrácejí Hanáci na třetí Jablonec bod, ale po rozsáhlých ztrátách v dubnových zápasech se zezadu přiblížilo jako ve stíhačkách trio Liberec, Mladá Boleslav 
a právě Dukla. Ta je momentálně pátá a na Sigmu ztrácí tři body.

„Pokud by nás porazila, tak se na nás bodově dotáhne. Je to opravdu důležité utkání, zopakoval Pivarník.

Dnešní tým, který se hlásí ke slavné historii Dukly spjaté s armádou, jíž symbolizují jména internacionálů jako Masopust, Nehoda nebo Vízek, od svého znovuzrození a postupu do ligy před dvěma lety, Sigmu ve třech zápasech ani jednou neporazil.


A nepovedlo se to ani v poháru na konci loňského podzimu, kdy po výsledcích 1:0 a 2:2 postoupila do čtvrtfinále Olomouc.

Dukla je v lepším rozpoložení

Možná i proto kouč Pražanů Luboš Kozel volí diplomatický slovník, když má hovořit o soupeři.

„Olomouc je kvalitní mužstvo, má ve svém středu zkušené hráče, kteří byli i v reprezentaci. Mají za sebou sérii nepovedených výsledků, která však podle mě byla ovlivněná i tím, že hráli třikrát za sebou se Spartou," řekl Kozel.

„Myslím, že to bude dobrý zápas, protože oba celky hrají ofenzivně. Herním pojetím by to mohlo být podobné utkání jako s Jabloncem a pro nás dobrá konfrontace s dalším výborným mužstvem," dodal kouč Dukly, která na domácí půdě v probíhajícím ročníku prakticky neprohrává.

Odvézt všechny body z Julisky se povedlo naposledy v září Plzni. A například zmiňovaný Jablonec, tedy mužstvo s pohárovými ambicemi, na Julisce docela nedávno dostal pětigólový příděl. jednoznačně 3:0 vyhrála Dukla i svůj poslední ligový zápas v Hradci Králové.

„Dukla je teď v lepším rozpoložení, protože poslední zápasy zvládla lépe výsledkově i gólově. Momentálně je sebevědomá, dobře kombinuje a musíme si dát pozor, aby nás nepotrestala za to, že budeme hodně roztažení," prohlásil olomoucký kouč Pivarník a dodal, že Sigmě sedí mužstva, která se snaží hrát otevřený fotbal.

Místo Vepřeka naskočí nejspíš Janotka

V sestavě Pivarník plánuje několik změn. Rozhodně nemůže počítat s levým obráncem Michalem Vepřekem, který byl v závěru zápasu s Boleslaví vyloučen.

Alternativu na levou stranu obrany Pivarník na lavičce nemá, a tak za Vepřeka nejspíš bude muset zaskočit na nezvyklé straně hřiště zkušený pravák Janotka.

Do základní sestavy se také pravděpodobně dostane i devatenáctiletý Jakub Plšek, který měl v minulém kole výrazný podíl na tom, že Sigma vydřela alespoň bod. Sigma ho dokonce kvůli tomu stáhla z nominace na přátelské utkání reprezentační jednadvacítky.

„Vyšli jsme si vstříc. Byla tam vzájemná dohoda s trenérem Dovalilem, protože ten zápas není v oficiálním termínu. Bavili jsme se o tom poprvé už asi před třemi týdny s tím, že rozhodnutí necháme na poslední chvíli," prozradil Pivarník.

Utkání na Julisce se hraje od 18 hodin.