Očekávané vítězství zajistí Lvíčatům účast v podzimní baráži ještě před závěrečnými zářijovými duely s Německem a Islandem.

V nejbližších dvou zápasech se San Marinem a Německem nesmí na lavičku kouč Dovalil, protože si teprve teď odpyká trest za vykázání na tribunu na loňském mistrovství světa dvacítek v Egyptě.

Při zápasech převezme koučování mužstva asistent Jan Suchopárek.

„V přípravě se nic nezmění a vyrovnáme se s tím. Jsme tým, Honza (Suchopárek) to v pohodě zvládne,“ řekl Dovalil. Na zápas se San Marinem pozval všechny tradiční opory, po delší době nechybí ani stoper Spartaku Moskva Marek Suchý.

Někteří krajánci ale nedorazí. Záložníci Jan Morávek v Kaiserslauternu, středopolař Lukáš Mareček a obránce Jan Lecjaks z Anderlechtu, brankář Marek Štěch ve West Hamu a útočník Libor Kozák v římském Laziu totiž v klubech bojují o místa v sestavě, a kdyby prý na několik dní odjeli za reprezentací, mohlo by jim to ztížit pozici.

Premiéru si může odbýt hradecký Pilař.

„Vyšel mu start ligy, takže si šanci zaslouží,“ uvedl Dovalil.

Jednadvacítka se sejde po pěti měsících. Naposledy si zahrála v březnu v přípravném utkání proti Finsku, v němž zvítězila v Uherském Hradišti 1:0. Poslední kvalifikační duel čeští mladíci odehráli už dokonce loni v listopadu, když si odvezli vítězství 2:1 ze Severního Irska.

Duel se San Marinem by měl sloužit především na oživení spolupráce, čeká se jasné vítězství. Pro Čechy je velkou motivací skutečnost, že jakákoliv výhra se San Marinem jim zaručí místo v baráži.

V domácích zápasech s Německem a Islandem by šlo jen o to, jestli do ní půjdou z první či druhé pozice.

Nominace U21 na San Marino

brankáři: Hanuš (Hr. Králové), Vaclík (Žižkov). Obránci: Mazuch (Anderlecht), Lensky (Utrecht), Čelůstka (Slavia), Řezník )Ostrava), Suchý (Spartak Moskva). Záložníci: Gecov (Liberec), Dočkal (Konyaspor), Pilař (Hr. Králové), Hořava (Olomouc), Kovařík (Jablonec), Zeman (Sparta), Wojnar (Kladno), Vácha (Liberec). Útočníci: Chramosta (Ml. Boleslav), Vošahlík, Pekhart (Jablonec), Rabušic (Brno).