„Když nevystřelíme na branku a dostaneme gól ze standardky, nemůžeme vyhrát,“ konstatoval smířeně domácí lodivod. Hosté zvítězili dvoubrankovým rozdílem po trefách Skoumala v první a Vymazala ve druhé půli.

Inovovaný tým Hněvotína zahájil duel aktivně. Vysokým napadáním se snažil dostat soupeře pod tlak a nutit ho ke ztrátám. Výsledkem bylo několik nadějných akcí, z nichž největší zahodil Šlajs. Postupně se však osmělili i Lutínští a prakticky z první návštěvy pokutového území skórovali. Po rohovém kopu trkl hlavou míč do sítě Skoumal – 0:1.

„Tragédie. Gól zadarmo. Takhle inkasovat v žádném případě nesmíme,“ kroutil hlavou Keluc.

V podobném duchu se odvíjel i úvod druhého poločasu. Snaživý Hněvotín, se ale do ložené šance nedostal. Naopak to byli Hosté, kteří pečetili tříbodový import, když rychlý kontr zakončil podél gólmana Běhalíka kapitán Vymazal – 0:2.

„Jednoduchá ztráta a bylo po zápase. Lutín má zkušený tým. Zatáhl se a už nás k ničemu nepustil,“ konstatoval smířeně domácí kouč a pokračoval: „V prvním poločase nebyl poznat tabulkový rozdíl. Až do druhé branky to byl vyrovnaný a bojovný zápas. Pak jsme to otevřeli a soupeř chodil do brejků a přečíslení. My jsme ale nebyli ve vápně nebezpeční a s tím nemůžeme porazit nikoho.“

Lutín si tak výhrou udržel pětibodový náskok v čele tabulky, Hněvotín naopak stále zůstává pouze na jedenácti bodech a poslední pozici.

„Nevzdáváme to v žádném případě. Máme ještě jedenáct zápasů a tým má sílu na to, aby soutěž zachránil,“ uzavřel Lubomír Keluc.

Hněvotín zajíždí v příštím kole k důležitému mači do Medlova. Lutín se představí v domácím prostředí s Rapotínem. Oba zápasy se hrají v neděli 15. dubna od 15:30 hodin. (zv)

FC Hněvotín – TJ Sigma Lutín 0:2 (0:1)

Branky: 30. Skoumal, 66. Vymazal.

Rozhodčí: Kouřílek – Pospíšil, Šteier. ŽK: 29. Makowski, 83. Schinneck, 86. Sikora, 86. Valsa – 43. Skopalík. Diváků: 230.

Hněvotín: Běhalík – Přikryl (50. Bradáč), Šulc, Sikora, Horák (70. Lakomý) – Schinneck, Kobylík, Makowski, Gottwald (77. Valsa) – Šlajs, Hornich. Trenér: Lubomír Keluc.

Lutín: Nejezchleb – Körner, Skopalík, Chrást, Gallik – Prucek (65. Šnejdar), Vymazal, Skoumal, Schön (90. Pavlík) – Brázdil, Los. Trenér: David Rojka.