Turnaje se zúčastnilo celkem 60 gólmanů ve 4 mládežnických kategoriích. Kromě gólmanů z Olomoucka dorazili i gólmani z východních Čech, Jeseníků, Ostravska, Brněnska a také jeden gólman ze Slovenska ze Seredě.

„Zpestřením byla i účast celkem čtyř gólmanek zařazených do jednotlivých kategorií. Vzhledem k velké konkurenci, došlo i letos k velké proměně medailistů, když brankáři, kterým se podařilo obhájit loňská medailová umístění, by se dali spočítat na prstech jedné ruky,“ řekl pořadatel Petr Večeř.

Zdroj: Jan Koukal

Turnaj v každé mládežnické kategorii začal zápasy v základních skupinách hraných na tři minuty, ze kterých postoupilo do play-off celkem 16 nejlepších v případě kategorií přípravek, respektive 8 nejlepších v kategorii žáků. Ve vyřazovací fázi hrané na dvakrát tři minuty se přiostřilo a nemálo loňských medailistů se s turnajem loučilo už v osmifinále nebo čtvrtfinále. Semifinálové a finálové zápasy pak rozhodoval v jednotlivých kategoriích opravdu každý gól.

V kategorii OPEN exhibičního charakteru se utkalo osm gólmanů systémem každý s každým a následným play-off. Zpestřením byla i účast týmu Hvězd složeného z trenérů gólmanů SK Sigma Olomouc, Tomáše Lovásika a Martina Blahy, kteří ukázali, že ze svého umu i po skončení profesionálních kariér moc nezapomněli. Vítezství obhájil Radek Překlasa z klubu TJ Sokol Hukvaldy, když ve finále porazil Tomáše Fryčáka z 1. HFK Olomouc.

Zdroj: Jan Koukal

Turnaj se pořádal i ve spolupráci s iniciativou DĚTI DĚTEM a výtěžek z turnaje byl věnován Mikulášovi Rakovi, když se podařilo vybrat 29.061 korun.

„Jsem rád, že se uskutečnil již třetí ročník této akce a velmi mě těší zájem gólmanů, kterých byl opět velký počet. Největší radost mám však z šeku ve velmi pěkné hodnotě, který jsme mohli předat Mikimu Rakovi. Chtěl bych poděkovat všem kolegům, kteří se na akci podíleli. Rovněž jsem rád, že opět přišel na autogramiádu Tadeáš Stoppen, letos společně s Tomášem Digaňou. Skvělým zpestřením byla i aktivní účast Tomáše Lovásika a Martina Blahy v kategorii OPEN. Věřím že se minimálně ve stejném počtu setkáme i příští rok," uzavřel Petr Večeř.

Zdroj: Jan Koukal

Výsledky:

OPEN:

1. Radek Překlasa (TJ Hukvaldy), 2. Tomáš Fryčák (1. HFK Olomouc), 3. Marek Machalický (TJ Rapotín) a Matěj Filouš (1. HFK Olomouc),

Starší žáci:

1. Tobiáš Spurný (1.SK Prostějov), 2. Matěj Svoboda (1.SK Prostějov), 3. Jan Václavík (1. HFK Olomouc) a Jan Hradil (1. HFK Olomouc)

Mladší žáci:

1. David Frédéric Nicod (1.SK Prostějov), 2. Filip Štarnovský (1. HFK Olomouc), 3. Adam Zdřálek (1.SK Prostějov) a Martin Suchánek (FK Šumperk)

SFK Elko Holešov - FK Šternberk
VIDEO: Ztráta vedení, pak nádherný gól v nastavení. Drama vyhrál Šternberk

Starší přípravka:

1. Jiří Vaca (SK Sigma Olomouc), 2. Jan Kuča (FK Mohelnice), 3. David Prchla (SK Sigma Olomouc) a Lukáš Levý (SK Uničov)

Mladší přípravka:

1.Radim Štrébely (FK Spartak Choceň), 2. Antonín Ponížil (Sokol Příkazy), 3. Daniel Matalík (SK Nemošice) a Martin Omelka (FK Bystřice pod Hostýnem)