Patnáct minut dokonce nad tradičním účastníkem nejvyšší soutěže, který ale od podzimu bude hrát pouze Fotbalovou národní ligu, vedli.

Litovelskou branku vstřelil brankáři Martinu Blahovi 
z dorážky Michal Čep.

„Je to pro mě životní zážitek," přiznal pětadvacetiletý fotbalista. Zápas se Sigmou, který se hrál v rámci oslav devadesátin litovelského fotbalu, si stejně jako spoluhráči užil 
a čestná porážka 1:4 mu udělala radost.

„V posledních třech zápasech soutěže jsme se kousli. Měli jsme fazónu 
a všechno vyhráli. Dokonce 
i já jsem dal gól. Že to vyjde 
i proti Sigmě, to by mě nenapadlo," řekl střelec, jehož otec Zdeněk dlouhá léta držel rekord v počtu odehraných mistrovských zápasů za litovelský Tatran.

„To jsem určitě jedním gólem nepřekonal. Ale už mi říkal, že ho tady lidi plácali po zádech a říkali mu, že je nejslavnější litovelský otec," smál se Michal Čep.

Velká odměna

Oslavy se konaly za podpory Olomouckého kraje i města Litovel.

„Speciálně bych chtěl poděkovat Litovelské lesní, AMS Intes Litovel a Pivovaru Litovel," uvedl předseda fotbalového oddílu Jiří Zapletal.

„Celý dnešní den byla velká odměna pro všechny, kteří se 
v Litovli o fotbal starali a starají. Za těch devadesát let to byly tisíce zápasů, tisíce návštěvníků, desítky trenérů, mládežnických i dospělých, stovky fotbalistů. Všem patří velký dík," řekl Zapletal.

Dopoledne se v Litovli zaměřili hlavně na mládež. Na hřišti probíhaly nejrůznější soutěže pro děti, mládežníci odehráli i několik zápasů.

Odpoledne byli oceněni bývalí trenéři, funkcionáři i fotbalisté Tatranu.

Utkání bývalých hráčů Litovle a nedaleké Červenky skončilo remízou 3:3. V penaltovém rozstřelu pak selhalo i opakovaně tolik kdysi vyhlášených kanonýrů, že na výsledek už nikdo nebral zřetel.

Zápasem prvního týmu mužů proti Sigmě pak celý vydařený program vyvrcholil.