Na co dívat se ale bylo. Zápas se hrál s velkým nasazením.

V první půli vypadala herně o něco lépe hostující Konice, ovšem daleko větší šance měli domácí.

Nejprve z dálky pálil tvrdě Planička, ale Kmecik byl připraven. Jasně nejlepší příležitost ke vstřelení branky měl ale Šilberský. Poté, co chyboval Řehák, byl litovelský útočník před brankářem hostů úplně sám. Jeho pokus o obstřel, ale skončil vedle.

„Takové příležitosti se musejí potrestat. Taková chyba pak soupeře bolí dvojnásobně. Nejsme mančaft, který si za zápas vytvoří deset patnáct šancí. Musíme se umět jednu nebo dvě proměnit,“ konstatoval vyrovnaně litovelský trenér Roman Berka.

„S bodem můžeme být spokojeni Konice hrála dobrý fotbal. Je to kvalitní soupeř,“ pokračoval domácí kouč.

„Nám se dnes nedařila hra dopředu do kvality a do koncovky. To mě mrzí. Máme problémy dostat se do finální fáze a předfinální přihrávky hodně kazíme,“ ví Berka, na čem potřebuje s mužstvem ještě zapracovat.

„Ve druhém poločase jsme soupeři nabídli až moc okýnek v obraně. Ve hře o bod nás udržela také nerozhodnost konických hráčů v koncovce,“ řekl.

A měl pravdu. Litovel po přestávce zlepšila kombinaci, ale paradoxně měli k vítězství tentokrát blíž hosté.

První příležitost měli sice ještě Litovelští, když po průniku a zpětné přihrávce Kvapila zakončoval Fišara. Jeho rána by se však lépe hodila na probíhající mistrovství světa v ragby.

Konice pak dvakrát zahrozila z rychlého brejku.

„Některou z těch šancí jsme měli proměnit, to nás určitě mrzí. Jinak bylo nasazení hráčů dobré. Bylo vidět, že tady určitě nechceme prohrát,“ uvedl trenér Konice Svatopluk Kovář.

Domácí mohli především po Schönově střele, kterou zastavila tyč, děkovat štěstí, že neprohráli oni.

„Chtělo to řešit trochu dřív. Já říkám, že i dva dotyky jsou moc. Kdyby to řešil z jednoho, možná by to dopadlo jinak,“ řekl Kovář.

Úplně sám šel pak na brankáře Urbánka ještě Kryl, ale místo zakončení chtěl ještě udělat kličku vracejícímu se Miklánkovi, který skvělým obranným zákrokem nebezpečí zažehnal.

„Jak říkám, je to škoda, že se nám nepodařilo ty situace dohrát. Chybělo nám trošku víc důrazu. Když to ale vezmeme kolem a kolem, tak je remíz asi spravedlivá. Je třeba přiznat, že i soupeř měl svoji kvalitu,“ uzavřel své hodnocení Kovář.

Tatran Litovel – Sokol Konice 0:0

Rozhodčí: Kopecký – Machala, Ráb. Diváků: 200.

Litovel: Urbánek – Planička, Jindra, Krátký, Miklánek – Kvapil, Fišara, Kratochvíl, Šrom (46. Kučera) – Čep (67. Mráček), Šilberský (59. Zavadil). Trenér: Roman Berka.

Konice: Kmecik – Škoda, Ullmann (90. Jurník), Řehák, Růžička – Bílý (83. Kořenovský), Klobáska, Dvořák, Schön (67. Navrátil) – Kryl, Bednář. Trenér: Svatopluk Kovář.