„Soupeř byl dnes lepší. Má zkušenější, vyzrálejší mužstvo a bylo to vidět. Víc k tomu asi nemá cenu říkat," řekl trenér Litovle Jaroslav Šišma.

„Líbilo se mi, že jsme dnes hráli fotbal. Kluci vstoupili do zápasu s tím, že na soupeře vletí a začátek byl dobrý. Měli jsme tam sérii snad pěti rohů. Kdybychom dali první gól, bylo by to asi jiné. Ale když jsme první inkasovali, Želatovice se zatáhly a pohlídaly si to," doplnil.

Vedoucí branku Želatovic vstřelil už v 6. minutě David Chuda, který se dostal za litovelskou obranu, tekl všem a prostřelil brankáře Baču.

Litovel pak měla prakticky po celou první půli optickou převahu, jenže téměř bez šancí.

„Vůbec nám nešly finální přihrávky. Při centrech jsme trefovali prvního protihráče. Neměli jsme ani odražené míče, všude jsme byli o krok později," konstatoval Šišma.

Hostům naopak perfektně vycházela taktika, kteou už předtím v týdnu zaskočili silnou Konici.

„Nastoupili jsme se stejnou taktikou jako proti Konici. Zavřeli jsme hřiště a čekali na brejky, což se nám už v 6. minutě vyplatilo. Pak na nás přišel trochu útlum. Ztráceli jsme hodně balonů a soupeř nás dostal lehce pod tlak," přiznal trenér Želatovic Pavel Hošek.

„Ke konci poločasu jsme ale mohli dát druhý gól, bohužel se to ale nepovedlo." Koplíka totiž po přihrávce Jemelky vychytal Bača.

Po změně stran Bača vytáhl další dobrý zákrok proti Chudovi, ovšem v 59. minutě už neměl šanci proti Jemelkovi, který byl v litovelském vápně po rychlé kombinaci znovu úplně sám s dostatkem času na zakončení.

„Obrana nám dnes vybouchla. Nezvládli jsme to hlavně rychlostně. Místy to byl průchoďák," uznal litovelský kouč Šišma.

Jeho tým sice bojoval a snažil se zvrátit nepříznivé skóre až do konce, ale zřejmě mu nebylo souzeno dát gól. Vaca po krásném centru Šroma střílel z voleje těsně vedle. A další střídající hráč Baránek, trefil tentokrát po Šromově sražené střele z dorážky břevno.

Hosté ze Želatovic si tedy vcelku s přehledem došli pro tři body.

„V kabině jsme si to trochu vyříkali a po přestávce začali víc běhat. Jak jsme dali druhý gól, tak už jsme si to pohlídali. Přišlo mi, že Litovel už v závěru vsadila jen na dlouhé nákopy a s tím jsme si až na výjimky poradili," uvedl trenér vítězů Hošek.

Tatran Litovel – FC Želatovice 0:2 (0:2)

Branky: 6. Chuda, 59. Ji. Jemelka. Rozhodčí: Válek – Straka, Chládek. ŽK: Otava – Ji. Jemelka. Diváků: 80.

Litovel: Bača – Otava, Fidler (46. Chrudina), Jindra, Krátký – Kučera (77. Vaca), Krajc, Šrom, Miklánek – Šilberský (77. Baránek), Čep. Trenér: Jaroslav Šišma.

Želatovice: Čech – Zehnálek, Čtvrtníček, Vencký (84. Lecián), P. Smékal – Němec, Ji. Jemelka – Řehák (77. Calábek), Koplík, Matušík – Chuda (90. Jakub Jemelka). Trenér: Pavel Hošek.