„Ztratili jsme vyhraný zápas ve Zlatých Horách, prohráli doma s posledním a byly tam i další věci. Cítím za to zodpovědnost, proto končím," vysvětlil Šišma svůj krok.

V posledních šesti zápasech vyhrála Litovel pouze jednou.

„Věřím, že mužstvu změna pomůže a výsledky se zlepší," dodal Šišma.

V posledním zápase pod jeho vedením přitom mužstvo alespoň herně nezklamalo.

„To je ale tak všechno. Body se za to nedávají. Bohužel jsme neproměnili žádnou z řady šancí. Tak to ale ve fotbale někdy bývá," konstatoval kouč Šišma.

I kouč Dolan Petr Máčala připustil, že domácí měli celou plejádu velmi dobrých příležitostí. Brankář Benčík byl však v sobotu k nepřekonání.

„Čisté konto je především jeho zásluha. Splnil dokonale svou kapitánskou úlohu. Pochválit si zaslouží i další hráči. Dobře fungovala záloha, obranu dirigoval Penc, vepředu byl nebezpečný Čapek. Byl to dobrý kolektivní výkon," řekl Máčala.

Dolany v Litovli vedly díky Valentovi, který zakončil Čapkovu akci.

„Můj dojem byl takový, že mu nesedla střela tak, jak chtěl, ale na zadní tyči našel ideálně spoluhráče," mínil litovelský trenér Šišma.

Jeho mužstvo vytrvale šance zahazovalo. Dvě stoprocentní neproměnil útočník Dragon. S dorážkou zblízka neuspěl ani Jindra.

Po změně stran naopak udeřily podruhé Dolany. Čapek využil další nepřesnosti v litovelské obraně a upravil na konečných 2:0.

„Věřím, že nám to nalije optimismus do žil a budeme dál bojovat," zadoufal Máčala, jehož mužstvo se minimálně na týden odpoutalo od chvostu tabulky.

V Litovli naopak byla nálada vcelku pochopitelně podstatně pesimističtější. „Fotbal o proměňování šancí a v tom jsme dnes selhali. Vychytal nás brankář soupeře, i když několikrát jsme ho spíš sami trefili," uzavřel hodnocení litovelský kouč Šišma.

Tatran Litovel – FC Dolany 0:2 (0:1)

Branky: 26. Valenta, 65. Čapek. Rozhodčí: Zavřel – Křepský, Kulička.

Litovel: Procházka – Čep (60. Otava), Planička, Heinz, Miklánek – Bednář, Kratochvíl, Jindra, Kučera – Dragon (75. Vaca), Baránek. Trenér: Jaroslav Šišma.

Dolany: Benčík – Hradil, Penc, Novák, Liška – Václavík (85. Samek), Grossmann, Kubeček, Valenta – Volf (90. Štěpánek), Čapek. Trenér: Petr Máčala.