Fotbal v Litovli po koronavirové pauze táhne. Návštěvy atakují nebo spíš přesahují ty ze soutěžních duelů. Nebylo tomu jinak ani v neděli proti Šternberku. Navzdory sychravému počasí se sešla návštěva na hranici povolené kvóty 300 osob.

„Musím přiznat, že jsem v mnoha směrech nadšen. Tým soupeře je podobně jako v případě Olešnice tvořen výbornými hráči. Na litovelské poměry přilákal do ochozů spoustu diváků a ti navíc mohli sledovat vyrovnanou bitvu s šancemi na obou stranách,“ pochvaloval si trenér Jiří Kohout.

Radost mu nepokazila ani těsná porážka. Hosté, kteří s přehledem vyhráli podzimní část krajského přeboru a na jaře si měli dojít pro očekávaný postup, vedli 2:0. O branky se postarali Petr Zifčák a Jiří Fencl. „V Obou případech jsem měl velkou radost. Zifčák je po dlouhém zranění a operaci. Ještě trénuje s omezeními, ale je na něm vidět velká chuť. A Fencl je zase mladý hráč, kterým chceme dávat příležitost a do mužstva je zapracovávat,“ radoval se trenér Šternberku Ivo Lošťák.

Litovelský gól dal z penalty krátce před poločasem Martin Jindra. „Pro dramatičnost zápasu to bylo dobře. Do druhého poločasu jsme prostřídali a poslali tam zkušené Šroma s Dragonem a měli jsme i šance na vyrovnání. Na druhou stranu i Šternberk měl své příležitosti, takže výsledek je asi spravedlivý,“ uvedl Kohout.

Jeho tým vyztužili pro zápas zkušený obránce Lukáš Heinz, jenž několik let působil v třetiligovém Uničově, a také záložník Dušan Dostál. Také ten si v minulosti vyzkoušel MSFL a za Litovel hrál už před týdnem proti Olešnici.

V poslední době oba hráli v Rakousku. „Udělalo mi velkou radost, že po dlouhé době zase byli v litovelském dresu. Jestli u nás zůstanou delší dobu, to se neví. Oba mi ale řekli, že pokud budou v Česku, tak zůstanou v Litovli,“ prozradil Kohout.

„Do týmu bez diskuze přinesli kvalitu. Byli by posilami. I když je to jen příprava, tak pro mě byl zážitek vidět Litovel schopnou konkurovat nejsilnějším týmům v kraji,“ dodal Kohout.

Jeho tým plánuje další atraktivní přípravu za čtrnáct dní. Do Litovle přijede Medlov. V sobotu 6. června se na litovelském hřišti koná turnaj v malé kopané. Šternberk bude do letních prázdnin hrát ještě v Přerově (13. 6.) a v Kozlovicích (21. 6.).