Na úvodní branku diváci nečekali dlouhou dobu, k jejich nelibosti však padla do domácí sítě, o což se ve 20. minutě postaral Šilberský.

„Podle mého názoru gól neměl platit, protože mu předcházel faul na obránce Kundráta, z čehož soupeř vytěžil vedoucí branku,“ myslí si Petr Zatloukal, trenér hranických fotbalistů.

Už za tři minuty se domácím podařilo srovnat krok. Míč se po rohovém kupu dostal právě ke Kundrátovi, který se z patnácti metrů trefil k tyči Procházkovy svatyně.

Ve zbylých dvaadvaceti minutách první půle si ještě oba celky vypracovaly několik pološancí, do kabin se však odcházelo za nerozhodného stavu.

„Myslím, že první poločas jsme prolajdačili. O poločase jsme proto museli udělat dvě změny. Dali jsme do hry rychlejší hráče a podle mě to na naší hře bylo vidět, protože jsme byli lepším týmem,“ mínil trenér Litovle Roman Sedláček.

Jeho svěřenci strhli patnáct minut před koncem vede ní na svou stranu. Po centru Kvapila z pravé strany se do hlavičky položil Šilberský, podruhé překonal brankáře Sobka.

„Byla to krásná akce. Fišara na sebe nalákal dva hráče a poslal míč do strany Kvapilovi. Ten našel krásným centrem Šilberského, který akci dokončil skvělou rybičkou,“ pochválil své svěřence Sedláček.

„Šilberský sklidil odměnu za svou pracovitost a bojovnost. Je to mladý kluk, který má všechno před sebou. Pomalu se začíná řadit k tahounům mužstva,“ dodal na adresu dvoubrankové ho střelce litovelský kouč.

Jenže Litovel podobně jako v několika předchozích utkání slibně rozjetý zápas do vítězného konce nedotáhla.

„Bohužel po gólu pravidelně povolíme a koledujeme si. Trochu nás to pronásleduje, ale takový je fotbal. Škoda, že Seyfried nevyužil svojí šance na 3:1. Ale nevyčítám mu to, to se prostě stane,“ řekl Sedláček.

Hranicím se podařilo vyrovnat v hodině dvanácté. Po závaru v šestnáctce se k míči dostal Kundrát a v 90. minutě, taktéž svou druhou trefou rozhodl o tom, že domácí z tohoto souboje neodejdou s prázdnou.

„Jsem zklamaný, kluci nepředvedli, na co mají. Soupeř nás přehrával v poli a zasloužil si minimálně bod, který si odvezl. Dokonce bych řekl, že si zasloužil vyhrát a my bychom měli být rádi, že jsme z tohoto souboje urvali alespoň bod,“ uznal i domácí kouč Zatloukal.

SK Hranice – Tatran Litovel 2:2 (1:1)

Branky: 23., 90. Kundrát – 20., 76. Šilberský. Rozhodčí: Vedral – Boček, Němec.

SK Hranice: Sobek – Cvešper (46. Ferenc), Kundrát, Wojnarovský, Kuchař – Žoch, Málek, Březík, Pančochář (75. Kušner) – Zachar, Chrastina. Trenér: Petr Zatloukal.

Tatran Litovel: Procházka – Planička, Krátký, Jindra, Mráček – J. Kvapil (46. Seyfried), P. Kvapil, Fišara, Šrom (46. Čep) -Šilberský (85. Jarmar), Zavadil. Trenér: Roman Sedláček.

JIŘÍ FIŠARA, DAVID KLEIN