Litovel měla jisté setrvání v nejvyšší krajské soutěži už před zápasem a podle toho to na hřišti také trochu vypadalo.

Hosté z Kralic byli koncentrovanější, pohyblivější a také produktivnější, což bylo nejdůležitější. První dějství vyhráli o dvě branky.

Nejprve Kopečného rohový kop poslal hlavou do branky Lehký. Pak se Petrásek zastřeloval do břevna a tři minuty před přestávkou už mířil přesně k tyči.

„V takových zápasech, jako byl dnešní, vstup do zápasu rozhoduje. Nám se to dnes povedlo a vyplatilo se nám to prvním gólem. Druhá branka do poločasu nám pak dovolila zápas kontrolovat," řekl trenér Kralic Petr Gottwald.

Po pauze Kralice po další spolupráci Kopečného s Lehkým přidali třetí gól a Litovli hrozil debakl. Nebýt několika pohotových zákroků brankáře Procházky, možná by k němu i došlo, byť je třeba dodat, že litovelský gólman si občas práci přidával sám, třeba když po úspěšné kličce špatně rozehrál.

Málokdo by půlhodiny před koncem čekal, že by se ještě mohlo narodit drama. „Po třetím gólu kluci trochu polevili, došlo k uspokojení. Nakonec se nám to mohlo i vymstít. Protože domácí měli celou řadu šancí," řekl Gottwald.

Litovli pomohl přesun stopera Krákého na hrot a další střídání. Najednou Tatran soupeře začal přehrávat a po Miklánkově proměněné penaltě, která ztrestala faul na Krátkého, se vrátil do zápasu.

„K začátku zápasu jsme přistoupili hrozně. Bez nějaké osobní přípravy to prostě ani na této úrovni nejde," řekl litovelský kouč Jaroslav Šišma.

„Když šel Krátký dopředu, udrželi jsme míč, mnohem líp jsme kombinovali a měli nakonec i šance," dodal.

Krátký mohl vlastně sám klidně vyrovnat. V první šanci volil místo střely ještě kličku a při druhé po pěkné přihrávce Kučery ho zradil terén, balon mu v nepravý moment poskočil a tak z jasné pozice střílel vedle.

Změnu skóre nepřinesla ani hlavička Jindry, Kralice uhájily výhru a zakončí sezonu v horní polovině tabulky.

„S tím můžeme být rozhodně spokojeni," řekl kouč Gottwald.

Litovel může z desátého místa po nedělních zápasech ještě klesnout, i tam ale byli se sezonou při konečném účtování spokojeni.

„Jsme rádi, že jsme se zachránili. Tým je hodně mladý, takže je tam ještě spousta práce, ale do budoucna by měl být jen a jen lepší," zhodnotil uplynulý ročník krátce Šišma.

Tatran Litovel – FC Kralice na Hané 1:3 (0:2)

Branky: 66. Miklánek z pen. – 14. a 51. Lehký, 42. Petrásek. Rozhodčí: Válek – Motlíček, Hampl. ŽK: Martinka (Kr.)

Litovel: Procházka – Otava (68. Heinz), Jindra, Krátký, Miklánek – Kučera, Krajc, Dvorský, Čep – Bednář (57. Dragon), Baránek (52. Planička). Trenér: Jaroslav Šišma.

Kralice: Miller – Valtr, Martinka, Dočkal, Neoral – Petrásek, Vybíhal (62. Chvojka), Nečas, Kopečný (76. Šín) – Cibulka, Lehký. Trenér: Petr Gottwald.