Holičtí už měli jisté třetí místo a protože A tým v době litovelského utkání bojoval o postup do druhé ligy, dostal jednoznačnou prioritu.

„Dali jsme prostor hodně klukům z devatenáctky, protože všichni hráči, kteří patří do áčka, byli na lavičce. Ale ukázali, že na to bez problémů mají," řekl zastupující trenér Zbyněk Kurfürst. Také obvyklý kouč holické juniorky Jiří Derco plnil povinnosti asistenta u A-týmu.

Holičtí mladíci zápasu dominovali v podstatě od úvodního hvizdu. Litovel sice dala první gól, ale ten nebyl uznán pro ofsajd. Jinak se domácí dostali jen k několika nepřesným pokusům z dálky.

Také první holický zásah pro postavení mimo hru, ačkoliv podstatně problematičtější, neplatil. Ovšem ve 39. minutě už se hráči HFK dočkali. Jejich gólová akce paradoxně začala před vlastní brankou. Litovelský tak dlouho kličkoval až prováhal dobrý moment ke střele a o míč přišel. Následoval rychlý protiútok s přesným Zifčákovým zakončením.

Po přestávce se Litovelští vrátili na hřiště se dvěma změnami a chvíli to vypadalo, že by s výsledkem mohli něco udělat. Šilberský rozčísl dravým průnikem obranu HFK, ale pak střílel nepřesně.

Krátce nato hosté odskočili na dvě branky a bylo po zápase. Brankář Urbánek vyběhl mimo vápno, ale míč odvrátil přesně na kopačku Vlčka, který přesným lobem jeho hrubici potrestal. A Litovel definitivně ztratila víru v obrat. Ve zbytku utkání už hostům cestu za vítězstvím hodně ulehčila.

„Dá se to tak říct. Po druhém gólu domácí přestali běhat a v podstatě nám zápas odevzdali. Myslím, že jsme mohli vyhrát i větším rozdílem, protože při těch přečísleních nám chyběla vyzrálost. Aspoň viděli, že se ještě i přes vítězství mají co učit," řekl trenér HFK Kurfürst.

Z celé řady šancí a přečíslení jeho svěřenci vytěžili už jen jeden gól. V 69. minutě ho dal Kucharčuk.

Litovelský trenér Tomáš Hrdlovič, který tímto utkáním u domácího mužstva končil jen mávl rukou.

„Kluci věděli, že už jsem odvolaný, někteří to těžce nesli. Můžu jim jen poděkovat za poslední půl sezonu. Poslední zápas už počítat nebudu. Mužstvo mělo sílu a myslím, že ji na jaře několikrát ukázalo," řekl.

„Na to, abych říkal, jak to tady bude dál, nemám kompetence. Ať si každý v Litovli udělá obrázek sám, jak se tady fotbal dělá," doplnil.

Tatran Litovel – 1. HFK Olomouc B 0:3 (0:1)

Branky: 39. Zifčák, 56. Vlček, 65.Kucharčuk. Rozhodčí: Straka – Křepský, Jílek. ŽK: Zavadil (L.). Diváků: 100.

Litovel: Urbánek – Kvapil, Miklánek, Zavadil, Debnár (46. Chrudina) – Čep, Šrom, Kratochvíl, Šilberský – Jarmar (46. Bednář), Dombi (58. Baránek). Trenér: Tomáš Hrdlovič.

1. HFK B: Pavelka – Štěpánek (61. Holásek), Jíša, Prucek, Vykydal – Dluhý-Smith, Buček, Kouřil (68. Blažkovský), Vlček – Kucharčuk, Zifčák (77. Drmola). Trenér: Zbyněk Kurfürst.