Litovelský tým prošel přes léto výraznou obměnou. V základní sestavě bylo celkem pět nových fotbalistů, vesměs velmi mladých. „Jsou to kluci, co vyšli z dorostu. Dostali šanci a myslím, že to zvládli výborně. I za remízu jsem je pochválil, i když jsme mohli i vyhrát," konstatoval po duelu nový trenér Litovle Jaroslav Šišma.

Jeho mužstvo v zápase dvakrát vedlo. Nejdřív v prvním poločase, ve 24. minutě, po tečovaném trestném kopu kapitána a nejlepšího hráče Litovle Šroma.

Podruhé pak po přestávce, když se krásně hlavou po rohovém kopu Miklánka prosadil Martin Jindra.

Hosté ale vždy dokázali srovnat krok. První gól Litovle vymazal hned za dvě minuty Juřica, který využil nedorozumění Bednáře s brankářem Procházkou, který po jiném Juřicově zákroku kvůli zranění nedochytal.

Druhý gólový zásah si hosté schovali až na závěr zápasu, kdy už Litovel pošilhávala po třech bodech. Po rohovém kopu zůstal na zadní tyči úplně volný Ševčík a nezaváhal.

„Dvakrát jsme prohrávali. První gól jsme dostali vlastní, druhý z rohu, což je vždycky trochu zadarmo. Přijeli jsme sem s cílem bodovat, takže jsme spokojení," řekl trenér Ústí Hofmann.

„Zápas byl vyrovnaný. Myslím, že remíza je spravedlivá," doplnil.

Jeho litovelského kolegu mrzely nevyužité šance. Hlavně Šroma nebo Šilberského, a také Miklánkovo břevno. Na druhou stranu brankovou konstrukci trefili už ve druhé minutě i hosté.. „Pár dobrých šancí jsme měli, kdybychom je proměnili, mohlo to zase vypadat jinak. Ale i tak to nebylo špatné. První zápasy nejsou tolik o kvalitě, ale i bojovnosti, kdo jí má víc, dokáže strhnout vítězství na svou stranu," doplnil Šišma.

Nejspíš hlavně z přemíry motivace vzešlo i několik strkanic. Nakonec se ale zápas obešel bez vyloučení. „Rozhodčí to ale podle mě zvládli slušně," uzavřel kouč Ústí.

Tatran Litovel – Sokol Ústí 2:2 (1:1)

Branky: 24. Šrom, 65. Jindra – 26. Juřica, 84. Ševčík. Rozhodčí: Částečka – Štětka, Dorušák. ŽK: Krajc, Jindra – Smolka, Juřica, Skácel.

Litovel: Procházka (46. Bača) – Otava, Krátký, Jindra, Miklánek – Kučera (75. Chrudina), Krajc, Šrom, Čep (86. Baránek) – Šilberský, Bednář. Trenér: Šišma.

Ústí: Zeman – Palacký, Smolka, Pančochář, Secovici – Škařupa, Plesník, Staněk, Skácel, Ševčík – Juřica. Trenér: Hofmann.