Tu největší zazdil ve 20. minutě Kvapil, který po chytré Čepově přihrávce postupoval spolu se Šilberským sám na brankáře Běhalíka, jenže ani nevystřelil ani nepřihrál a zahnal spoluhráče až téměř k rohovému praporku. Přesto mohla skončit tato akce gólem.

Šilberský zpětnou přihrávkou našel Šroma, který však bombou vyrazil dech na brankové čáře zaskakujícímu obránci Švajdovi.

„V tak vyrovnaném zápase, jako byl ten dnešní, je potřeba z příležitostí, které se nám nabídnou, něco využít,“ litoval po utkání domácí trenér Roman Berka.

Aktivní Čep totiž nevyzrál na Běhalíka ani křížnou střelou z ostrého úhlu a Litovli nebylo dáno skórovat ani po půlhodině hry, kdy nejprve po centru Šroma neprotlačil míč zblízka za brankovou čáru Planička a Čepova dorážka sice síť napjala, ale jen tu za brankou, protože míč z jeho kopačky letěl vysoko nad.

Po pauze už to bylo s litovelskými šancemi ještě slabší. Hněvotín pozorně bránil a tak litovelské obléhání připomínalo spíš házenou.

„Velmi kvalitně vyplňovali prostor před našimi hráči. Je vidět, že mužstvo je cíleně vedeno, aby takhle kvalitně. My jsme na ně dnes bohužel recept nenašli,“ konstatoval Roman Berka.

Na druhé straně naopak vládla spokojenost.

„Věděli jsme, že Litovel má kvalitní zálohu, a tak jsme se na to připravili, zhustili jsme střed, což nám vyšlo,“ vykládal trenér Hněvotína Radek Šindělář.

„Bylo to spíš ubojované, v tomto počasí to bylo hodně náročné. Měli jsme trochu štěstí, protože soupeř měl šance, ale i my jsme mohli některé naše brejky vyřešit líp. Celkově myslím, že remíza odpovídá,“ řekl trenér hostů.

Hněvotín opravdu mohl udeřit a odvézt všechny body. Jenže několik nadějných přečíslení nedotáhl a Křižanova hlavička skončila vedle.

Domácí Litovel v závěru sice ještě zkusila přeřadit na vyšší rychlost. Sudí Straka však nevyslyšel ani jedno ze dvou volání po odpískání penalty a Kvapilova rána po skrumáži se také mezi tyče nevešla.

„Minimálně první situace po centrovaném míči, mohla být posouzena jako penaltová, ale nebudu mluvit do práce rozhodčím, pro nás je důležité, že jsme nedokázali využít naše šance,“ řekl na závěr litovelský kouč Berka.

„Zápas od zápasu se nám oslabuje ofenzivní vozba a tak zkoušíme další a další možnosti. Dnes jsme vsadili na dva hodně běhavé kluky, kteří byli velmi dobří při presování, ale chybělo mi, aby víc podrželi míč a vymysleli něco pro mužstvo,“ dodal.

Tatran Litovel – FC Hněvotín 0:0

Rozhodčí: Straka – Křepský, Kratochvíl. Diváků: 100.

Litovel: Urbánek – Planička, Krátký, Jindra, Miklánek – Kvapil, Fišara, Kratochvíl, Šrom (75. Látal) – Šilberský (54. Kučera), Čep (72. Mráček). Trenér: Roman Berka.

Hněvotín: Běhalík – Dokoupil, Švajda, Zamykal, Novák – Olbert (60. Marek), Skoumal (86. Šulc), Kawij, Schinneck, Chabičovský – Křižan. Trenér: Radek Šindelář.