Záchrana Dolan v krajské soutěži tak stále ještě není stoprocentní.

„Snažili jsme se udělat nějaký dobrý výsledek, ale bohužel jsme měli málo hráčů. Takže jsme neměli pořádně ani koho střídat a nešlo to nějakým způsobem vystupňovat," posteskl si dolanský trenér Dan Matuška.

Jeho tým přitom mohl brzy poslat do vedení zkušený Zdeněk Volf, v dobré pozici po centru z levé strany ale přestřelil. To bylo bohužel ze strany domácích v prvním poločase vše.

Taktovku utkání převzala Litovel. Dokoupil se prohnal po pravém křídle, brankáře Benčíka ale střelou na přední tyč nepřelstil. Dolanský gólman pak ve třicáté minutě reflexivně vytáhl i ránu Bednáře a čtyři minuty nato ho po pokusu stejného hráče podržela pravá tyč.

Hosté se tlačili dopředu, branku se jim však podařilo vsítit až těsně před koncem prvního dějství. Na Kvapilův rohový kop si naskočil obránce Martin Miklánek a postaral se o ukázkový gól do šatny.

„První půli jsme byli špatní. Soupeř toho ale moc nevyužil, protože dal jenom jeden gól," konstatoval Matuška.

Po pauze se Dolany probudily. K dispozici měly několik standardek a z jedné z nich se jim v 58. minutě povedlo srovnat. Holáskův pas z volného kopu trknul za brankovou čáru Petr Grossmann.

Litovel to ale nepoložilo a v 71. minutě si své vedení vzala zpátky. Po Bednářově centru se chytrou hlavičkou do protipohybu Benčíka prosadil Milan Dokoupil.

Trefa záložníka Tatranu byla nakonec vítězná. I proto, že například Čep nezužitkoval svůj únik a na druhé straně Volf po Čapkově vzdušné přihrávce nedokázal prostřelit brankáře Procházku.

„Soupeř nám dal takovou šťastnou branku a tím vyhrál. Nehráli jsme prostě dobře a Litovel asi zvítězila zaslouženě, byla o ten gól lepší," přiznal kouč Dolan Dan Matuška.

Stejný názor měl i jeho litovelský protějšek Petr Mrázek.

„Myslím si, že jsme zvítězili zaslouženě. Byli jsme lepší, fotbalovější a agresivnější. Měli jsme i víc šancí, než domácí," prohlásil.

FC Dolany – TJ Tatran Litovel 1:2 (0:1)

Branky: 58. Grossmann – 45. Miklánek, 71. Dokoupil. Rozhodčí: Motal – Kašpar, Zelík. ŽK: Valenta, Holásek, Čapek – Dokoupil.

Dolany: Benčík – Valenta, Hradil, Penc, Jaroslav Procházka – Čapek, Liška, Grossmann, Holásek – Volf, Šimek (77. Jašek). Trenér: Dan Matuška.

Litovel: Jiří Procházka – Otava (79. Heinz), Jindra, Krátký, Miklánek – Bednář, Dokoupil, Kučera, Kvapil (90. Vaca) – Čep, Šilberský (82. Pěruška). Trenér: Petr Mrázek.

Autor: Petr Komárek