Lipová nutně potřebovala vyhrát, ale její sobotní utkání připomínalo jízdu na houpačce. Poslední zhoupnutí ale Lipová neustála. Po čtvrthodině šla do vedení Bystrc a aktivní domácí marně bušili na zavřenou polovinu.

Hned po přestávce se ale dvěma góly dostala Lipová nahoru, jenže až příliš lehce dovolila hostům zase zápas otočit. „Připadá mi, že na třetí ligu nestačíme kvalitou,“ říkal po utkání zdrcený trenér SK Lipová Petr Mrázek. „Soupeř nás ze všeho potrestal. Nejsme schopni uhrát žádnou situaci dozadu a doma dostaneme čtyři góly, to je ostuda.“

Druhá a třetí branka se snesla na Lipovou z pravé strany a dalším společným znakem byl volný prostor, který měli bystrčtí střelci k dispozici při zakončování. „Byly to jednoduché nevinné dva centry, ze kterých jsme dostali dvě branky. Z normálního fotbalu se to zdá nepochopitelné, protože ve vápně jsme měli dost hráčů, ale soupeř měl dost prostoru. Jako by vůbec nebyl atakovaný,“ kroutil hlavou trenér Mrázek.

V závěru utkání už domácí nenašli cestu k brance Bystrce, navíc z brejku dostali i čtvrtou branku. „Nemyslím si, že by měl soupeř více akcí jak my, ale na rozdíl od nás je dohrávali, což je asi největší chyba,“ uzavřel kouč Mrázek.

Zábřeh vyhrál nad Brnem B brankou Knápka ze 6. minuty. „To nám pomohlo. Vyhovovalo nám bránit na menším hřišti, na kterém se zápas hrál. Museli jsme pokrývat menší prostor, což je výhoda,“ uvedl zábřežský kouč Otto Jáně.

Utkání se hrálo na umělém trávníku v Líšni, který má výrazně menší rozměry. Ve druhé půli domácí postupně začali hrát na tři útočníky a zvláště v závěru si vypracovali tři vyložené šance. „Stálo při nás i štěstí. Hodně jsem se bál, aby nějaký míč ze standardek nepropadl a nebyl z toho gól,“ podotkl Jáně.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z OLOMOUCKA

Moje OlomouckoSportKulturaPodnikáníČerná kronika