Zajímavý duel se odehrál v Uherském Hradišti, kam zamířil Jablonec.

V dresu domácích se poprvé objevil Jan Navrátil, proti kterému vyběhl jeho dlouholetý kamarád – Martin Pospíšil.

Slovácký debutant připravil dvě dobré příležitosti pro své zahraniční spoluhráče Koneho s Tettehem, sám se pak mohl Navrátil prosadit po tečované centru, který padal pod břevno. Hrubý jej však s námahou vytěsnil. Mezi domácími patřil k nejaktivnějším.

Totéž se dá říci o Pospíšilovi, na němž pro změnu stála ofenzivní hra Jablonce.

I díky jeho aktivitě se na něm navíc dvacet minut před koncem vyfauloval Daníček.

Jeho spoluhráči však přesilovku nevyužili, a tak skončil duel bez branek.

Ševčík hrál po zranění půl minuty

Brněnský kapitán Pavel Zavadil se vrátil do Teplic, kde si před rokem přivodil těžké zranění kolene. Poprvé od nešťastné události nastoupil k téměř celému utkání.

„Že se vrátím zrovna tady, na to jsem nemyslel. Už je to pryč,“ řekl Zavadil.

Ve 34. minutě zahrál přímý kop tak šikovně, že nepříjemnou střelu musel gólman Grigar jen vyrazit před sebe a jeho spoluhráč Vondrášek si balon následně srazil do vlastní sítě. Zápas skončil nerozhodně 1:1.

Tomáš Přikryl se zase v Karviné postaral o to, že si jeho Mladá Boleslav odvezla taktéž plichtu 1:1.

Deset minut před koncem šikovně sklepl míč pro Takácse, který přesnou ránou zařídil Středočechům bod.

Také Přikryl patřil mezi nejvýraznější hráče hostů, kteří si jinak příliš šancí na půdě nováčka nevytvořili.

Liberecký Petr Ševčík nastoupil po zranění proti Zlínu na poslední minuty.

VÍCE: První liga startuje. I se sedmi hráči z kraje, tady jsou