„Jak jsme již avizovali, hledali jsme koncového hráče a věříme, že Ivan tyto předpoklady splňuje," řekl pro klubové webové stránky trenér Bohemians Jozef Weber.

„Ze strany Bohemians se jednalo o rychlé a korektní jednání. A když mi zavolal trenér Weber, tak jsme se domluvili a já se rozhodl jít do Bohemky," uvedl pro klubový web sám Lietava.

Do Olomouce přišel před začátkem této sezony jako volný hráč. Ligu začal v základní sestavě a trefil se hned v premiérovém utkání proti Liberci.

Týmu se však příliš nedařilo a třicetiletý forvard se postupně přesunul na lavičku.

Souboj o pozici prvního útočníka prohrál s talentovaným Martinem Doležalem. Nakonec se jeho olomoucký účet smrskl na třináct utkání, v nichž vstřelil dvě branky.

Další odchody

Kromě Lietavy je na odchodu ze Sigmy také levý obránce Michal Vepřek, jenž by měl zamířit do Jihlavy, kde hostoval na začátku kariéry.

Podle zákulisních informací mají zelenou k odchodu také nizozemský záložník Stef Wijlaars, jenž do Olomouce přišel v průběhu podzimu, a obránce Václav Koutný.

Totéž platí i pro ofenzivního univerzála Jana Schulmeistra. Ten měl nakročeno do ostravského Baníku.

Podle posledních informací ale momentálně jedná se slovenskými Košicemi.

Sigma zahájí přípravu v pondělí šestého ledna. Na startu nebude chybět záložní k Martin Pospíšil, který se vrací z Plzně. O dalších změnách v kádru vedení olomouckého klubu dál jedná.