Hanáci na Andrově stadionu přivítají Třinec, který vede zkušený a na Hané velmi dobře známý kouč Jiří Neček.

Pětapadesátiletý stratég z Uničova, kterého dlouhá léta pojilo pracovní přátelství s Radoslavem Látalem, přebral Třinec loni na konci září po osmém kole, když se klub topil na předposledním místě tabulky.

Nyní mají Slezané z dvanácté příčky desetibodový náskok na sestupem ohrožené Vítkovice. A k dobru navíc pětizápasovou šňůru bez porážky, naposledy padli v říjnu na půdě Opavy.

„Jirka odvádí velmi dobrou práci, mužstvo po jeho příchodu zvládlo závěr sezony a na jaře taky ještě neprohrálo. Podařilo se mu mužstvo konsolidovat, a co jsem viděl, tak Třinec působí kompaktnějším a odpovědnějším dojmem než dřív,“ chválí svého dnešního soka olomoucký Václav Jílek a připomíná jeho velmi dobrou fazonu.

Třinec mimo jiné uštědřil ostravskému Baníku nejvyšší porážku v sezoně, když jej na svém hřišti v listopadu smetl 4:1.

Není důvod k panice. ale pozornosti

Nic z toho by však nemělo znervóznit druholigového lídra, jenž nemůže mít jinou ambici než z dnešního utkání urvat tři body. Tím tuplem, když v Sezimově Ústí podala Sigma matný výkon.

„Nálada se nijak nemění, nelítáme ze strany na stranu, je logické, že některé utkání v sezoně se prostě nepovede. Není důvod k panice, ale je důvod k pozornosti,“ připomíná Jílek.

Ač by se mohlo na první pohled zdát, že jeho absence z důvodu povinností u národního týmu lvíčat Sigmě neprospívají, statistiky říkají opak.

Za rok a půl působení u A-týmu musel Jílek pětkrát svůj mančaft opustit v rozjeté sezoně.

Z následných duelů, které přišly ihned po reprezentační pauze, však Hanáci vydolovali třináct bodů z patnácti možných.

Čtyřikrát vyhráli (nad Baníkem, Třincem, Vítkovicemi a Prostějovem), remizovali pouze s Duklou.

Potvrdí to i dnes?