Holice hostí „Žlutou ponorku“

Po patnácti odehraných kolech figuruje na čele tabulky MSFL očekávané jméno. Největší favorit z Holice zatím plní papírové předpoklady a po polovině odehraných zápasů se drží na první pozici, své pronásledovatele má však stále nebezpečně za zády.

K vytouženému postupu do druhé ligy potřebují fotbalisté 1. HFK zvládnout ještě druhou polovinu soutěže, která pro ně startuje v závěru podzimu domácím zápasem s Rosicemi.

Podzimní předehrávka jarního 16. kola MSFL bude mít jednoznačného favorita. Holice bude chtít navázat na vítězství z úvodního kola, kdy v Rosicích nastřílela čtyři góly a udržela čisté konto.

„Od té doby se ale Rosice rozhodně zvedly. Hrají jiný fotbal a začaly si více věřit. V tom zápase úvodního kola z nás měly velký respekt,“ porovnával křivku výkonnosti sobotního soupeře trenér Holice Oldřich Machala.

Výsledky nováčka MSFL Slovanu Rosice jsou jak na houpačce. Fotbalisté, kteří ctí žluté barvy dresů, dokáží jeden zápas vyhrát 6:1 a následně utrpět třígólovou porážku.

Jakou tvář ukáže „Žlutá ponorka“ z Rosic v Holici?

Vyplave nad hladinu nebo zůstane přilepená na dně?

„Jasné je, že budou hrát uvolněněji než v tom prvním podzimním zápase. Rosice nebudou mít co ztratit, a proto to pro nás bude složitější,“ předpovídá Machala.

Rosice v tabulce figurují na jedenácté pozici a v Holici si budou chtít zlepšit náladu po poslední domácí porážce 1:4 se Zlínem B.

Tomu ale budou chtít Hanáci jednoznačně zabránit. Pro ně nepřipadá v úvahu nic jiného než zisk dalších třech bodů.

„To je pro nás hlavní cíl. Když zvítězíme, tak znovu poodskočíme soupeřům a bude se nám na jaře o něco lépe dýchat,“ říká Machala.

Jeho svěřenci tahají šňůru čtyř výher v řadě. Poslední tři zápasy ale vyhráli pouze hubeným skóre 1:0.

Do sobotního zápasu nenastoupí dvojice dlouhodobě zraněných Dadák s Onofrejem. Otazník visí nad startem Kazára, který už nehrál poslední duel v Kroměříži.

„Měl problém s přitahovačem svalu. Uvidíme, jestli se stihne dát do kupy,“ říká Machala.

Ten nebude moci postavit i oporu zadních řad – stopera Lukáška, který má trest po čtyřech žlutých kartách.

„My máme s různými absencemi v této sezoně již bohaté zkušenosti, takže věřím, že se s tím dokážeme vypořádat,“ uzavírá Machala.

Poslední podzimní zápas mezi Holicí a Rosicemi startuje v v sobotu ve 13.30.

Odčiní Uničov v Ostravě nezdary?

Tři prohry v řadě a jediný vstřelený gól. To je nelichotivá bilance v závěru podzimu pro fotbalisty Uničova. Hanáci mají v sobotu dopoledne poslední možnost tuto mizérii zlomit, zajíždějí totiž na hřiště do Vítkovic, kde se utkají s juniorkou Baníku Ostrava.

„Chceme odčinit tyto nezdary, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne. Zápas začíná za stavu 0:0 a nestačí chtít jenom v kabině. Musíme to chtění předvést i na hřišti,“ říká asistent uničovského trenéra Miloslava Machálka Pavel Habusta.

Uničov se po těžkých zápasech s Frýdkem-Místkem, Zlínem B a Brnem B utká s dalším týmem juniorky. Rezerva Baníku Ostrava je papírově jedním ze snadnějších soupeřů, čemuž by mohl napovídat i pohled do tabulky.

„Je to pravda, bereme to v potaz, ale na druhou stranu proti nám nastoupí mladí kluci, kteří budou mít navíc výhodu domácího prostředí. Bude to pro nás rozhodně těžký zápas,“ domnívá se Habusta.

Ten se spolu s hlavním koučem Machálkem snaží hráče před posledním zápasem podzimu pořádně povzbudit.

„Říkáme jim, aby si vzpomněli na ty vítězné zápasy z kraje sezony. Snažíme se hráčům zvednout sebevědomí, aby si více věřili,“ prozrazuje Habusta.

Uničov tentokrát do bitvy nenastoupí kompletní. Chybět bude Jiří Toman, který je nemocný.

Zápas mezi dvanáctým Baníkem Ostrava B a sedmým Uničovem začíná na stadionu ve Vítkovicích v sobotu v 10.30.

Zábřeh by rád zabodoval v Hulíně

Poslední utkání podzimu odehrají zábřežští fotbalisté v sobotu v Hulíně. A je jasné, že situace Sulka velí zabodovat.

Zábřeh je nyní jen pět bodů od poslední Kroměříže.

„Bylo by dobré zápas dobře zvládnout, hráčům by se pak lépe vstupovalo i do zimní přípravy,“ připouští Balcárek.

Do Hulína Sulko vyrazí s uzdraveným Hajčíkem, po operaci začal trénovat Michalčák. „Uvažuji, že ho vezmu na lavičku, mohl by naskočit třeba na pět minut,“ říká Balcárek.

Ten má sobotního soupeře dobře prostudovaného z videonahrávek i osobní návštěvy zápasu.

„Je mi jasné, že musíme uhlídat trojici hráčů, kteří se podílejí na osmdesáti procentech hulínských gólů: Ševelu, Lacinu a Otrubu. Pak nesmíme dělat laciné chyby vzadu a nadále se domnívám, že zápas rozhodnou standardní situace,“ vysvětluje Balcárek.

Utkání začíná v sobotu ve 13.30 hodin.

Program 16. kola MSFL

SO, 10.15: Frýdek-Místek – Slovácko B. 10.30: Baník Ostrava B – Uničov. 13.30: HFK Olomouc – Rosice, Hlučín – Jihlava B, Hulín – Zábřeh. NE, 10.15: Brno B – Líšeň. 10.30: Zlín B – Břeclav.

MIROSLAV MAZAL, JAN KASTNER