Sedmý zásah v letošní sezoně ale Libor Došek nepřidal. K zisku bodu ovšem přispěl alespoň gólovou přihrávkou.

Milana Kerbra jste viděl, nebo ta přihrávka šla naslepo?
Ne, ne. Viděl jsem tam Kebu rozběhnutého. On je rychlý jako prase, takže utekl a prostřelil Zlámala.

Souhlasíte, že Olomouc byla v dnešním utkání lepší?
Určitě byla. Řekl bych, že z domácích utkání, co jsme v letošní sezoně hráli, byla Olomouc nejkvalitnějším týmem, který jsme tady přivítali. Hráli opravdu výborně, hlavně v prvním poločase nám to dělalo velké problémy. Ve druhé půli jsme trochu změnili taktiku, a i když Sigma pořád víc držela balon, tak už tolik šancí neměla.

Soupeř se hodně tlačil dopředu. Čím to, že jste se vy nedostávali do šancí?
Neudrželi jsme vepředu balon a valilo se to zpátky na nás. Záloha a obrana si neodpočinuly, Olomouc nám ve středu hřiště dělala velké potíže. Jejich záloha nás přejela, jejich vířivý pohyb ve třech, to byl hlavní problém. Měli také výborný presink, my jsme na nic neměli čas, jen jsme naslepo nakopávali balony. V první půli jsme měli i štěstí, protože Olomouc měla další dvě tři velké šance, které mohly skončit gólem.

S čím jste šli do zápasu? Zdálo se, že se k míči dostáváte jen velmi těžko…
Chtěli jsme hrát po krajích a posílat centry před bránu. To se nám nedařilo, nebylo z čeho zakončovat. Dnes jsme hráli jen to, co nám dovolil soupeř, který nám toho moc nedovolil.

Neprosadili jste se ani z vaší silné zbraně – ze standardek. Obránci Sigmy vás tak dobře bránili?
Dneska to nešlo na krásu, byl to vyloženě ubojovaný bod, který se ale počítá. Hráli jsme pěkné zápasy s Hradcem nebo v Českých Budějovicích a nevyhráli jsme, teď jsme bod pro změnu získali, jsme za něj rádi.

S podzimem asi můžete být celkově spokojení…
Určitě. Po prvních třech kolech jsme se zvedli a dvacet bodů je určitě dobrých. Že nebudeme mít starosti se záchranou? S tím bych ještě počkal. Zbývá ještě čtrnáct zápasů a spodek tabulky je hrozně vyrovnaný. Že nebude mít starosti, to může říkat Olomouc, ale my určitě ne.

Těšíte se už na pauzu?
Ještě hrajeme ve středu pohár, který chceme zvládnout. A pak už se těším na pauzu (úsměv).