Odpověď je možná překvapivá. Nevybral totiž žádného útočníka, nýbrž odchovance Sigmy Petra Ševčíka. 

„Musím určitě jmenovat jeho, protože má v Liberci velkou důvěru a odvádí tam velmi dobrou práci,“ chválí svého bývalého svěřence.

V předzápasovém rozhovoru se exkluzivně pro Deník třiadvacetiletý Ševčík rozpovídal nejen o tom, jaký pro něj bude návrat na Andrův stadion.

Bude ten váš comeback zvláštní?
Je pravda, že proti Sigmě jsem nikdy v životě nehrál. Když jsem byl v Opavě, tak jsem proti ní v poháru nemohl nastoupit, takže to bude premiéra. Ale zvláštní? Ani to tak neberu, protože v áčku jsem odehrál jenom jednu půlsezonu a pár zápasů, takže tam z mé strany úplně není taková vazba. Kdybych nastupoval dlouhodobě pravidelně, tak by to asi bylo jiné, takhle jsem začal hrát až na konci, když už se skoro padalo.

Předpokládám, že se na vás do Olomouce přijede podívat rodina ze Supíkovic.
Určitě, konečně to mají blízko. Do Liberce za mnou jezdí čtyři hodiny, teď to budou mít přes kopec, takže bude na stadionu hodně Ševčíků (smích).

Komu budou fandit?
Samozřejmě mně. A Liberci.

Co říkáte na start Sigmy, která dovezla body z Boleslavi?
Myslím, že to překvapilo hodně lidí, přiznávám, že i mě. Mladá Boleslav je doma hodně silná, takže se čekalo její vítězství. Ale že by nás nějak znervóznilo, že Sigma vyhrála? Vůbec ne. My jsme taky vyhráli a chceme to potvrdit i v Olomouci. Chceme všude jezdit pro body. Venku nemáme co ztratit, takže do toho můžeme jít bez tlaku, ale stejně naplno jako doma.

Oba celky se uklidnily úvodní výhrou, takže by to mohla být v sobotu ofenzivní podívaná?
Jak znám trenéra Jílka, tak určitě. Nikdy nechtěl hrát se svým týmem nějak zezadu, to jsem u něj v životě neviděl. To stejné platí pro trenéra Trpišovského, takže by to mohl být otevřený zápas.

Choras? Jeden hráč tým neudělá

Kouč Jílek vás označil za největší hrozbu soupeře.
Pro mě je to třeba Pulky (Matěj Pulkrab – pozn. ted), to je hodně velká posila, protože má čich na góly. Potvrdil to i před týdnem, kdy přišel na hřiště a hned dal gól. Je to takový druhý Lafata, umí si najít prostor.

Pro Slovan je začátek sezony důležitý, že? Loni jste jej nechytili a už jste hráli víceméně jen dole…
Loni to bylo hodně zaviněné tím, že jsme se spíš soustředili na Evropskou ligu. V domácí soutěži pak trenér šetřil některé hráče právě na poháry, abychom zvládli předkola a postoupili do skupiny, což byl cíl. Liga šla trochu na vedlejší kolej. Teď se však plně soustředíme jen na ni.

Proběhla nějaká hecovačka se starými kamarády?
Jo, hodně se bavím s Chorasem (Tomášem Chorým – pozn. red.), takže spolu všechno probíráme a teď si z toho děláme srandu, že půjdeme proti sobě. Jinak se spíš navzájem motivujeme a podporujeme.

Souboje na hřišti by pro vás mohly mít o to větší šťávu, že jste s většinou olomouckého kádru vyrůstal.
Určitě. Nejen s devadesát pětkama, které teď začaly nastupovat – Džemem a Kalvim - ale v devatenáctce jsem hrával i s devadesát trojkama. Se Zahrym, Faltičem, Plšou a dalšími, takže většinu znám fakt hodně dobře.

Zmínil jste Tomáše Chorého. Pro Liberec by bylo lepší, kdyby v létě přestoupil někam do zahraničí a vy jste jej teď nemuseli bránit, ne?
Myslím, že jeden hráč tým neudělá (úsměv). Chorasovi bych to sice přál, ale na druhou stranu jsem rád, že si proti sobě zahrajeme. A určitě ještě všem ukáže svou kvalitu. V lize podle mě není moc takových útočníků, co mají dva metry a uhrají tolik balonů. Možná jen Beauguel ve Zlíně, jinak si žádného takového hroťáka, který by tak pomáhal spoluhráčům, nevybavuju.

Kratší příprava kvůli Euru

Užili jste si spolu Euro jednadvacítek?
Byl to strašně velký zážitek, protože na Euro se jen tak někdo nedostane. Hrozně jsem si to celé užil, bylo to fakt super.

Kvůli šampionátu jste měl kratší přípravu. Stihl jste se dostat do formy?
Dokonce mi to i vyhovovalo. Neměl jsem moc fyzické přípravy s týmem, ale odběhal jsem si to sám a zbytek jsem pak dohnal v přípravných zápasech. I když jich nebylo moc, cítím se teď fakt dobře. Nejsem utahaný nebo zavařený z těch přípraváků, o to víc jsem se těšil na ligu.

A osobní vyhlídky do nové sezony?
Chtěl bych hrát každý zápas v základní sestavě a přidat nějaké body za asistence a góly, což mi loni hodně chybělo.

Ano, rok a půl jste neslavil ligovou branku. Schováváte si ji do Olomouce?
Nezlobil bych se! Měl bych radost i takový dobrý pocit.

A slavil byste jej?
Asi ne nějak extrémně, na to jsem nikdy nebyl, ale nějak bych ho určitě oslavil. Když ne na hřišti, tak po zápase (smích). Ale museli bychom samozřejmě vyhrát.