V sobotu i v neděli se na hřišti v Nemilanech proháněli fotbaloví amatéři, ale i hráči zvučných jmen. Například 
v týmu HDO Olomouc nastoupil David Kobylík a nejlepším hráčem družstva Vosy byl zase Dominik Richter.

Do závěrečných bojů se stejně jako v loňském premiérovém ročníku probojovaly týmy Vosy a HDO Olomouc. Tito soupeři se utkali ve velice vypjatém semifinále a z vítězství 2:0 se nakonec radoval prvně jmenovaný celek. Vosy ve finálovém boji narazily na vítěze z druhého semifinále, kterým byl tým AC Senička, jenž na penalty postoupil přes celek nesoucí jméno Nešvaři.

Ve finálovém souboji řádil kanonýr družstva Vosy Dominik Richter a i jeho zásluhou se z vítězství 3:1 a příjemné finanční prémie radoval právě tento celek. Na druhé pozici skončila Senička, penaltový rozstřel o třetí místo mezi HDO Olomouc a týmem Nešvaři zvládl lépe obhájce loňského prvenství.

Laťka je zase o něco výš

„S průběhem turnaje jsme byli nadmíru spokojeni. Turnaj byl finančně zajištěn, takže se nestalo to, co na jiných turnajích, kde pořadatelé snižovali ceny za umístění. Počasí vyšlo skvěle, i když byly vysoké teploty, tak jsme to zvládli bez problémů, zároveň se nám také vyhnula vážnější zranění," hodnotil organizátor FinoCupu Vlastimil Fiala.

„Zklamaní jsme byli pouze s nezájmem některých přihlášených týmů, které na turnaj nedorazily. I přesto si myslím, že jsme povýšili turnaj zase o něco výš než vloni. Vydařila se večerní diskotéka s Rádiem Haná, tudíž na příští rok už plánujeme něco střídmě většího, asi koncert spojený s diskotékou. Zaměříme se víc na využití volného času na turnaji, pokusíme se sehnat ještě více sponzorů, abychom mohli například zvednout ceny na turnaji a zajistit lepší servis pro hráče," plánuje Fiala, který děkoval sponzorům, vedení nemilanského fotbalového klubu i spoluorgani­zátorovi Janu Krajčovičovi.

Příští rok by měl být FinoCup zase o něco větší. „Věřím, že když se včas pustíme do nové práce, která nás baví, tak se týmy budou hlásit ve větším počtu. Jelikož si musíme po letošním vystřízlivění dávat nižší cíle, tak se budeme snažit na příští rok zajistit čtyřicet týmů. Už teď můžeme říci, že hráči se neloučí s FinoCupem na celý rok. Novinkou se totiž stane na začátku prosince Zimní FinoCup, který proběhne v hale na Šibeníku," doplnil Fiala s tím, že bližší informace k tomuto turnaji budou k dispozici na adrese www.finocup.cz.

FinoCup 2012, výsledky vyřazovací fáze turnaje

Osmifinále: Vosy – SK Baťov 2:0, Žluté ponorky – Team Q 1:1, 3:2 po pen., HDO Olomouc – FC Beton 4:2, Dynamo primus – Stanovci 2:0, AC Senička – Lokos 0:0, 4:3 po pen., Mivardi Mohelnice – U Čagana 0:0, 5:4 po pen., Kámen úrazu – Slavonín 2:2, 3:2 po pen., Kráťa tým – Nešvaři 0:1.

Čtvrtfinále: Vosy – Žluté ponorky 3:0, HDO Olomouc – Dynamo Primus 2:0, AC Senička – U Čagana 5:2, Slavonín – Nešvaři 1:2.

Semifinále: Vosy – HDO Olomouc 2:0, AC Senička – Nešvaři 0:0, 3:1 po pen.

O třetí místo: Nešvaři – HDO Olomouc 5:6 po pen.

Finále: AC Senička – Vosy 1:3.

Individuální ocenění

Nejlepší hráč turnaje: Dominik Richter (Vosy)

Nejlepší brankář: Zdeněk Studený (AC Senička)

Nejlepší střelec: Martin Sekel (HDO Olomouc)