Přestože čtyřiapadesátiletý Lébr funkci složil, přislíbil do konce roku finanční podporu hanáckého klubu a zůstává nadále členem představenstva.

Poté se uvidí, co bude dál.

Možné je i to, že se ze Sigmy vytratí úplně nebo se opět vrátí.

Za jeden z hlavních důvodů konce dlouholetého šéfa Olomouce se považuje to, o čem Lébr mluvil již po posledním utkání s Teplicemi – systémové řízení fotbalových rozhodčích.

„Pořád ještě mám možnost, že řeknu, že končím a nebudu do toho dávat ani korunu. A třeba mě budou následovat ostatní spoluvlastníci klubů. A co pak udělají ti paraziti? Když nebudou peníze, tak odejdou. To jsou totiž lidi, kteří chtějí jen peníze, jim nejde o fotbal jako takový," říkal tehdy.

Zdravotní potíže

Dosavadní místopředseda Petr Konečný však uvedl i zdravotní důvody.

„Pan Lébr řekl, že po dobu léčení chce přehodnotit své životní priority a mimo jiné se zamyslet i nad tím, co dále se Sigmou. Požádal mě, abych po dobu, než se uzdraví a věc přehodnotí, což bude otázka dvou tří měsíců, Sigmu řídil," sdělil advokát Konečný.

Následně jsou podle něj možné všechny varianty.

Deníku Sport potvrdil komplikace i sám Lébr.

„Mám zdravotní potíže, které musím vyřešit. Mám ale také sebereflexi a jsem si vědom své zodpovědnosti za sestup do druhé ligy. A pak jsou ještě dva důvody, o kterých zatím mluvit nechci, protože zatím neznám všechna fakta. Ale dodám, že si například počkám, jak bude vypadat listina rozhodčích pro příští sezonu," prozradil.

O dalším chodu klubu by se mělo jednat na valné hromadě 27. června.

Jisté však je, že ve funkci sportovního manažera zůstává zatím Ladislav Minář a áčko nadále povede kouč Václav Jílek.

Advokát Petr Konečný

Olomoucká advokát Petr Konečný, nový předseda představenstva fotbalové Sigmy.  Autor: ČTK

Samozřejmě pořád je co zlepšovat, říká Konečný

Petr Konečný připomněl, že v představenstvu je zhruba dvacet let a své má za sebou i jako místopředseda.

„Z hlediska právních, správních a organizačních věcí budu postupovat v systému, který máme. Samozřejmě pořád je co zlepšovat. Můj základní záměr je dotáhnout s městem rozjednanou otázku stadionu a dohodnout se. Ať už se město rozhodne jakkoli," zmínil jednu z priorit. Olomoucká radnice nyní zvažuje, že od klubu stadion odkoupí nebo převezme.

Předseda dodal, že klub dával hodně peněz do fotbalového stánku a méně do sportu. Související otázkou bude role akcionářů a jejich podílení se na fungování společnosti.

Cíl? Návrat do první ligy

Představenstvo si také jako jasný cíl odhlasovalo návrat do první ligy. Proto se teď Petr Konečný jako předseda bude muset více soustředit i na sportovní oblast.

„Organizace, řízení běžného chodu, komunikace s trenérem a se sportovním ředitelem. Zdůrazňuji, že pan Lébr v představenstvu zůstává a určitě budeme věci dohadovat v širším kruhu, máme na to lidi," podotkl Konečný, že bude mít na koho se obrátit.

Za cíl si dal i lepší komunikaci klubu s fanoušky a médii.