Předseda představenstva olomouckého klubu Josef Lébr už ale tenhle plán nosil v hlavě od doby, kdy bylo jasné, že ve vedení klubu musí dojít k personálním změnám.

„Zdeněk byl pro mě od začátku kandidát číslo jedna," řekl Lébr.

Jednal jste i s jinými kandidáty?
Jednal jsem s některými lidmi, ale ti se mi sami nabízeli. Pro mě osobně byl od začátku Zdeněk favorit číslo jedna. Jsem velmi rád, že to nakonec dopadlo.

Jaké budou Psotkovy úkoly?
Bude mít na starosti celý sportovní úsek, to znamená dospělé i mládež, včetně nákupu a prodeje hráčů, či jejich hostování. Bude dohlížet nad dlouhodobou koncepcí klubu. Patřit pod něj bude i obchodní úsek, tedy marketing a reklama. To jen ve stručnosti. Samozřejmě konkrétní úkoly budou podrobněji rozepsány a bude jich celá řada. Také se dá říct, že lidé, kteří v klubu pracovali dosud, tam zůstanou, nyní ale dostali šéfa, který je bude řídit.

Bude tedy mít dostatečné kompetence?
Počítáme s tím, že když se na sportovní úsek přivedl profesionál, odpadne řada starostí, které dosud řešilo představenstvo. Kompetence Zdeňka Psotky by měly být dostatečně široké. A pouze ve velmi zásadních věcech, které by ovlivňovaly chod klubu, by si měl nechat rozhodnutí schvalovat představenstvem. To by měla být třeba otázka těch opravdu velkých přestupů.

Bude i členem představenstva?
Tato otázka je otevřená. Jedna varianta je, že bude i členem představenstva, druhá je, že v něm nebude. Já osobně se přikláním spíš k tomu, aby v představenstvu byl. Záleží to na dohodě s městem, ale ještě to není zcela uzavřeno.