„S Duklou se nám to nepodařilo, tak se budeme snažit předvést ofenzivnější fotbal 
a vstřelit nějaké branky, aby 
z toho měl divák zážitek," plánuje kouč Sigmy Václav Jílek.

Tradičně vyhecované moravské derby tak bude mít dnes ještě větší náboj. Kvůli situaci obou týmů v tabulce totiž potřebují oba mančafty nutně bodovat.

Sigma, v jejímž kádru figuruje hned čtveřice fotbalistů se slováckou minulostí, se chce vzdálit sestupovým příčkám, k čemuž jí nahrává 
i fakt, že poslední Baník si to 
v přímém souboji rozdá s předposlední Jihlavou. Minimálně jeden z nich tak určitě ztratí.

Pravděpodobné sestavy:Sigma: Buchta – Hála, Hubník, Radakovič, Vepřek – Houska, Plšek – Moulis, Petr, Navrátil – Malec
Slovácko: Heča – Chvátal, Hofmann, Břečka, Reinberk – Daníček – Diviš, Valenta, Havlík, Civič – Došek

A Slovácko by se zase rádo vrátilo do klidnějších vod ve středu tabulce.

Valenta: O sestupu se nechci bavit

Sedmnáct bodů totiž jihomoravský klub do boje o záchranu započítává pomalu, ale jistě taky, i když 
o tom jeho hráči příliš slyšet nechtějí.

„Upřímně říkám, že se o tom nechci ani bavit a vůbec o tom neuvažuji. Máme takový tým, že bychom o nějakých sestupových starostech neměli vůbec diskutovat. Nedokážu si představit, že by se nám zápas v Olomouci nepovedl, potom by ta naše deka byla ještě daleko větší. Budeme dělat všechno pro to, aby se to nestalo," říká záložník Jiří Valenta.

Domácí trenér Václav Jílek však neřeší, koho mu los na podzimní domácí derniéru přidělil.

„Člověk si nevybere. Ta výkonnostní křivka je hodně proměnlivá. Momentálně jim nevyšlo pár zápasů. My se vždycky připravujeme na nějaký soupeřův styl hry, a ten soupeř je pak stejně v jiné pozici, v jiném nastavení, takže se dá těžko odhadnout míra kvality, míra formy," konstatuje k soupeři.

Pozor na Doška

To však neznamená, že by olomoucký lodivod svého dnešního soka nestudoval a nevěděl o jeho silných stránkách.

„Slovácko je nebezpečné už jen tím, že má ve svém středu Libora Doška, což je obrovsky nebezpečný hráč," ví Jílek, že stoperská dvojice bude mít se sedmatřicetiletým habánem mnoho práce.

V defenzivě ale Sigmu bota netlačí, poslední utkání navíc konečně dohrávala bez vyloučení.

„Jsme v situaci, kdy se musíme odrazit od dobré defenzivní práce, což jsme ukázali jak na Slavii, tak v domácím zápase s Duklou, kdy jsme neinkasovali. Poslední dva zápasy jsme konečně odehráli v plném počtu, nicméně fotbal je o gólech a ty my nedáváme, nebo jich dáváme málo. Chceme už být úspěšnější, takže musíme být nebezpečnější 
a efektivnější v koncovce," je si vědom Jílek slabiny své družiny.

Podle devětatřicetiletého stratéga by si odvážnější hru zasloužili i diváci, kterých zatím průměrně na Andrův stadion chodí 4207.

„Rádi bychom diváky pozvali na stadion, ale samozřejmě jim musíme také něco nabídnout. S Duklou se nám to nepodařilo, tak se budeme snažit předvést ofenzivnější fotbal a vstřelit nějaké branky, aby z toho měl divák zážitek."

Kromě dlouhodobých marodů Tomáše Chorého a Michala Ordoše se v dnešním 
duelu opět neobjeví ani defenzivní záložník Denis Cana.

Během ligového derby, které začíná v 17 hodin, bude probíhat celostadionová sbírka pro nemocného pětiletého Matyáše Hadru, který potřebuje speciální chodítko.