Její staronový kapitán Radim Kučera toho v nejvyšší české soutěži zažil už hodně, ale nad výkonem posledního soupeře bude ještě nějaký čas kroutit hlavou.

„Nic podobného si nepamatuju. Navíc venku u soupeře… Měli jsme držení míče 73 procent, po první půlce dokonce nějakých 77, takového zanďoura jsem ještě u domácích opravdu hrát neviděl,“ vyprávěl po zápase neveřícně hráč, který si v Adidas aréně připsal svůj 282. start v 1. české lize.

Sigma přijela do Čech se svojí útočnou taktikou, Příbram se ale postavila na vlastní půlku a celý zápas urputně bránila. Výsledkem byl až komický nepoměr v držení míče, o kterém se Kučera zmiňuje.

„Asi se s tím budeme muset smířit a najít na to nějaký účinný recept. To by měl být brzký gól nebo obranu překonat nějakou překvapující akcí,“ přemítal nad strategií, jak podobné týmy zlomit. „Takový fotbal nemohl bavit ani diváka,“ uvědomoval si.

Jeho tým se hnal dopředu, kromě stoprocentní šance Jakuba Petra si však žádnou vážnější příležitost nevypracoval.

„Drželi jsme balon, ale bez efektu. Navíc se vždycky může stát, že uděláte nějakou chybu, dostanete blbý gól a prohrajete 1:0,“ řekl Kučera. A k tomu v závěru nebylo daleko.

Příbram několikrát nebezpečně zahrozila. Nejvážněji pak v 74. minutě, kdy stoper Štochl neuklidil míč do odkryté olomoucké svatyně.

„Málokdy se stane, že za 90 minut nedáte soupeři žádnou šanci. Příbram spoléhala vyloženě na kontry a na standardky. Na konci se tam dostala, a kdyby si to ten hráč pořádně zpracoval nebo vystřelil z jedné, třeba by to byl gól.“

Hrát do zatažené obrany, to je věc, na kterou si asi Hanáci budou muset zvykat. Jejich útočná síla totiž nahání strach.

„Ve všech třech zápasech, co jsme v sezoně zatím hráli, nám mančafty bránily od půlky a fotbal moc hrát nechtěly. Teď Příbram předvedla totální destrukci fotbalu. Asi je to tím, že máme kvalitní mužstvo a soupeři z nás mají respekt,“ vysvětloval si Kučera.

Jako dirigent obrany to měl u Litavky také hodně těžké. Udržet plnou koncentrovanost po celý zápas, když celý tým buší do hlubokého bloku, je úkol hodný zkušených hráčů, jako je právě on.

„Vždycky je to hodně těžké. Já třeba vzadu koncentrovaný jsem, ale je to náročné hlavně pro záložníky, kteří se okamžitě po ztrátě míče musejí vracet, protože soupeř čeká na kontr a chce jít do přečíslení. Obránce musí být vždycky na jehlách, protože než se otočíte, tak může být pozdě.“

Obranné úkoly ale Sigma zvládla.

„Bylo to hodně o koncentrovanosti. Já si ale myslím, že vzadu jsme to zvládli výborně. Uhráli jsme nulu, což je pozitivní, ale z hlediska vývoje zápasu jsme ztratili dva body,“ uzavřel Kučera.