„Já jsem se otočil a viděl, že tam skáče sám, to jsou základní chyby, kdy se musíme posunout a zhustit to,“ vysvětloval zkušený obránce po zápase.

Olomoucký celek má po devítibodovém odečtu na kontě pět bodů a figuruje na třinácté pozici. Kdybych tvrdil, že nehrajeme o záchranu, tak bych byl bláhový,“ přiznal Kučera.

S Boleslaví jste doma ztratili dva body. Mrzí vás hodně ten neubráněný rohový kop, po kterém soupeř vyrovnal?
Doma jsme chtěli zvítězit, takže tam nadšení žádné není. Soustředili jsme se na to, abychom hráli poctivě, neztráceli míče a nepouštěli je zbytečně do brejků. Věděli jsme, že mají silné standardky, a ono se to potvrdilo a z té standardky nám prostě dali gól. Neuhlídali jsme roh a Boleslav z těchto standardek hrozí, protože má vysoké hráče a dobré hlavičkáře. My jsme si říkali, že ty rohy a standardky musíme omezit, ale stejně jsme z toho dostali gól.

U koho byla při bránění největší chyba?
My stojíme řadu, takže gól padl někde z úrovně Aleše Škerleho nebo spíš Vepřeka. Těžko teď říct. Já jsem se otočil a viděl, že tam skáče sám, to jsou základní chyby, kdy se musíme posunout a zhustit to. Musím se na to podívat, teď nebudu nikoho kritizovat, protože nevím přesně, jak to bylo.

Dokázali jste si vytvořit územní převahu. Co chybělo tomu, abyste ji přetavili v branky?
Převahu jsme měli, oni samozřejmě čekali na brejky. My jsme tam měli třeba v závěru dobrý centr, který proletěl celým vápnem. Jestli chceme vyhrát, tak tam musíme vletět hlava nehlava a donést to tam třeba na hrudi. Tyhle šance musíme dotahovat a z takové platonické převahy udeřit. To, že máme větší držení míče, na to se nehraje. Musíme dávat góly.

REPORTÁŽ ZE ZÁPASU VČETNĚ FOTOGALERIE: Sigma s Mladou Boleslaví remizovala

Projevilo se na vás, že vám znovu a už asi s definitivní platností odečetli devět bodů?
Možné to je, ale tohle je otázka pro psychologa. Já opravdu nevím, jestli se to na nás podepisuje. Říkám, dnes jsme se snažili hrát fotbal po zemi, a jestli je to, že nezpracujeme balon kvůli tomu, že nám vzali devět bodů, to vám opravdu neřeknu. Jisté ale je, že máme pět bodů a motáme se na spodku tabulky, takže tím pádem hrajeme o záchranu. Musíme se vymotat co nejdřív z té spodní části tabulky a dostat se nahoru, aspoň do toho klidného středu tabulky.

Připouštíte tedy, že máte v hlavě to, že skutečně hrajete o záchranu?
Když se podíváte na tabulku, ve které jsme měli čtyři, po dnešku už pět bodů, tak je jasné, že hrajeme o záchranu. Kdybych tvrdil, že o záchranu nehrajeme, tak bych byl bláhový. Myslím, že kvalitu máme na to, abychom se odtamtud co nejrychleji vyhrabali. Ale musíme se zlepšit v produktivitě, být v šestnáctce důraznější a snažit se nejenom tu územní převahu přetavit v to, že budeme dávat i ty góly. Na to, že se drží balon, na to se nehraje.

Boleslav jste neporazili už osmkrát v řadě. Je to tím, že vám tento soupeř něčím nesedí?
Já nevím, já jsem tady před tím nebyl. Tyto statistiky něco napovídají, ale zase nejsou tak směrodatné. Každá série jednou skončí, tak třeba je porazíme příští rok. Já opravdu nevím, jestli nám sedí, nebo nesedí. Mohlo se stát, že bychom vyhráli 1:0, ale nepohlídali jsme si standardní situaci, nedotáhli jsme útočné akce a v koncovce jsme byli spíš platoničtí.