„Nervozitu prožívám před zápasem celý život, takže pro mě nehrálo roli, jestli to bylo po zranění nebo ne. Před zápasem si zajdu na záchod a je to v pořádku,“ vtipkoval Kučera po vydařeném utkání s Baníkem Ostrava.

Jak se vám hrálo po dlouhé době v ligovém utkání?
Snažil jsem se, abych si to užil. Baník byl ale bojovný mančaft. Povinnost nám velela vyhrát a já musím kluky pochválit, protože to bylo vydřené vítězství. Chyběla taková ta lehkost, ztráceli jsme lehké balony, ale zvládli jsme to. A podle mě jsme vyhráli zaslouženě. Baník v první půli nepředvedl vůbec nic. Spoléhal se jen na standardní situace a to bylo málo.

Dlouho jste nemohli dát druhý gól, takže to nakonec bylo drama až do konce.
My jsme měli ten zápas zvládnout líp a dohrát některé situace, abychom měli větší klid. Jsem rád, že jsme to nakonec zvládli. Baníku přeju, aby začal vyhrávat, protože by byla škoda, kdyby spadnul. My jsme chtěli vyhrát, to se nám povedlo, takže pohoda.

Byl jste před zápasem nervózní? Přece jen jste se do ligy vrátil po dlouhé době, navíc ještě s odkladem.
Já nervozitu prožívám před zápasem celý život, takže pro mě nehrálo roli, jestli to bylo po zranění nebo před zraněním. Možná bych ani neřekl, že je to nervozita, spíš takové napětí. Před zápasem si vždycky zajdu párkrát na záchod a je to v pořádku. Podle mě je to i zdravé, kdybych šel na hřiště nějak ležérně, tak může nastat situace, že něco podcením a to jsem samozřejmě nechtěl.

Pro návrat ale byla lepší kulisa dnes s Baníkem, než před týdnem v Ústí.
Já jsem chtěl jít hrát už v Ústí, ale dostal jsem z toho nějaký průjem. Nevím, co jsem snědl špatného. Premiéru jsem tedy musel odložit. Jsem rád, že to tam kluci zvládli a pomohli mi i dnes. Povinnost nám velí vyhrávat, protože i mužstva kolem nás vyhrávají, takže to bude ještě hodně těžké.

Plzeň tento víkend nevyhrála, takže jste na ni stáhli dva body.
Když se budeme bavit o Plzni, tak tu jsme tedy stáhli. To je samozřejmě výborné. Když budeme vyhrávat pořád, tak asi někoho stahovat budeme vždycky (smích). My se samozřejmě budeme snažit hrát co nejlíp, sbírat body, a pokračovat v trendu, který jsme nastoupili v prvních dvou kolech. Ale to chtějí i ostatní soupeři. Ty těžší zápasy ještě přijdou, musíme se s tím porvat-

Musíme to naučit bez Hubníka

Jak jste viděl penaltový faul? Bylo to minimálně hodně sporné, ale vám to určitě hodně pomohlo.
No, já to viděl hodně zezadu. Faul to asi byl. Jestli to bylo před vápnem, to nevím, samozřejmě může se to stát. Ale stejně si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, protože Baník až na jednu šanci, kterou v závěru výborně chytil Peťa Drobisz, neměl vůbec nic. Je vidět, že jsou v takové křeči a nejde jim to. Znám to, hrával jsem taky o záchranu a vím, jak je to těžké. Strašně moc chcete, ale nejde to.

Nebudete si ze svého kamaráda René Bolfa dělat kvůli tomu zákroku legraci?
Ne, nebudu. On je chudák tak starý, jako já, takže nemá cenu si z něj dělat legraci. Možná mu spíš poděkuju (usmívá se), ve Viganticích mu koupím pivo a ono ho to přejde.

Chybí týmu vepředu Michal Hubník?
To je věčná otázka. Nebudu říkat, že nechybí. Vepředu to bylo sehrané a fungovalo to. Ale neříkejme, že chybí jen Michal Hubník. Chybí i Kuba Petr, ale zapracovávají se zase další kluci. Michal měl fazónu, teď se mu daří i ve Varšavě. Přejme mu to, ale musíme se teď naučit hrát bez něho.

Lístky na jméno? Já nebudu proti

Co jste říkal na protest fanoušků?
Abych řekl pravdu, tak jsem si toho ani nevšiml. Asi jsem byl tak zažraný do hry. Protestovali asi kvůli tomu, že byli lístky na občanské průkazy že? Já myslím, že na to trochu mají právo, protože v Olomouci jsou slušní. Ale abych řekl pravdu, já se tomu nebráním. Já budu rád, když na stadionech bude klid a na stadion si klidně bude moc vyjít celá rodina i s dětmi a nebude se muset bát, že se něco stane. Tentokrát to bylo na Baník, jako na rizikové utkání, ale kdyby to ČMFS vyhlásil jako povinnost na všechna utkání, tak já nebudu proti.

V příštím kole vás už v pátek čeká Brno. Je to další tým, co hraje o záchranu a zase to bude trochu derby. Co od zápasu čekat?
Určitě to bude derby. Brno hraje o záchranu, ale my tam opět musíme jet vyhrát a věřím, že ten úkol splníme, protože momentálně jsme někde jinde, než Brno. Budeme mít na to celý týden, připravíme se dobře a já doufám, že tam ukážeme svoje kvality.