Začátek valné hromady jihomoravského fotbalového svazu poznamenal incident s „rebelem“ Jiřím Kubíčkem. Olomoucký boss se dožadoval vstupu na zasedání. Jelikož ale nebyl pozván, ochranka jej do sálu brněnského hotelu Avanti nepustila.

Delegáti pak hlasovali, zda Kubíčkovi dovolí účast. Většina byla proti a tak musel místopředseda ČMFS zůstat v předsálí. I když má ve fotbalových sférách paradoxně vyšší postavení.

„Já jsem jako moravský místopředseda přece zvolen jako zástupce regionů. Když byl na mém místě před čtyřmi lety Pavel Mokrý, všude ho slavnostně vítali,“ rozčiloval se Kubíček.

„Delegáti se jasně vyjádřili. Pětasedmdesát procent ho tady nechtělo,“ uvedl sekretář jihomoravského svazu Josef Večeřa. Pro Kubíčkovu přítomnost bylo 19 delegátů, proti bylo 48.

„Na valnou hromadu jsem dorazil před devátou ráno a chtěl jsem se zapsat do seznamu hostů. Obsluhující pracovník prezence pan Oldřich Kratochvíl mně vytrhl prezenční listinu a se slovy: sem nepatříš, vypadni, nikdo tě nepozval, mi listinu odebral,“ popisuje situaci ze svého pohledu Kubíček.

„Následně přišel pan Josef Večeřa s označením pořadatel na klopě, přivolal ochranku firmy Unosecurity, a se slovy: vyveďte toho hajzla, dal pokyn ochrance.“

Tu Kubíček obviňuje z přílišné hrubosti.

„Dva urostlí mládenci, hrubě přes 100 kilo živé váhy, mě vzali za obě paže a snažili se mě dovléci ke schodišti vedoucímu k východu. Poté kolem prošel můj kolega z VV ČMFS a s poznámkou: nemá tady co pohledávat, ještě proškolil ochranku. Samozřejmě, že jsem si hrubé chlapské doteky nenechal líbit a mládencům jsem se sportovně vysmekl,“ líčí svůj úprk Kubíček.

Novým předsedou jihomoravského fotbalového svazu se stal Pavel Blaha. Bývalý fotbalista a funkcionář Baníku Ratíškovice střídá ve funkci prvního muže českého fotbalu Pavla Mokrého.

„Mým úkolem teď bude sjednotit jihomoravský fotbal, aby táhl za jeden provaz. To je můj nejbližší cíl,“ uvedl Blaha.

Čerstvě zvolený Blaha pak nechtěl aféru s Kubíčkem nijak komentovat.

„Nepřísluší mi, abych k tomu něco říkal. Fotbalu takové věci jen škodí,“ uvedl nový jihomoravský předseda.