Ten mu volal po nedělním zápase v Uherském Hradišti. "V neděli jsme spolu mluvili osm minut, v pondělí dvacet. Ale vedli jsme ryze profesionální rozhovory. Pokud proti mně pan Macela vznese tak vážné obvinění, musí své tvrzení dokázat," brání se Kubíček nařčení. Důvodem jeho telefonátu byl pokutový kop, který odpískal rozhodčí Matějek po Brožíkově průniku do šestnáctky. Fotbalista Slovácka skočil na Randu, který šel do souboje neobratně. Následný gól rozhodl utkání, další branka totiž nepadla. Olomouc se tak opět přiblížila pásmu sestupu.

"Jsem nucen reagovat na Kubíčkovo arogantní chování, výhrůžky a nesmyslná obvinění. Vyhrožoval mi, že boží mlýny melou pomalu a jistě, že možná do konce léta skončím s prací předsedy komise rozhodčích. Nikdy v minulosti se nestalo a nestane, aby moje jméno bylo zneužito či jakkoliv spojováno s jeho smyšlenou verzí," uvádí Macela v prohlášení a stěžuje si, že "se množí požadavky, kdy funkcionáři klubů vytvářejí telefonický nátlak se snahou získat výhody pro svůj klub". "Nám už komise po protestech během sezony dala čtyřikrát za pravdu, dvakrát byla shledána chyba rozhodčího, aniž bychom se odvolávali. Takže šestkrát jsme byli poškozeni," vypočítává Kubíček, že ve čtvrtině odehraných zápasů neměla Olomouc šanci. Podle něj byl klub poškozen celkem v deseti zápasech, v dalších čtyřech ale komise rozhodčích netrestala. "Třeba v Plzni se proti nám kopala penalta za zákrok, který u nás jako penaltový uznán nebyl. Existuje dvojí výklad pravidel? Chceme v tom mít jasno," říká Kubíček.

Sudí Matějek však tentokrát od delegáta dostal solidní známku 7… Proti rozhodčím se tvrdě staví i trenér Vlastimil Petržela. I po zápase na Slovácku dal Petržela průchod svým emocím, když naznačil, že tušil, že takhle nějak zápas dopadne. Podle Kubíčka nešlo o žádné vyhrožování. "Nechápu, proč něco takového pan Macela udělal. Já jsem mu pouze zavolal jako místopředseda svazu a sportovní ředitel klubu s tím, že soutěž není rozhodována jednotným metrem. A s kým jiným bych se o tom měl bavit, než se šéfem komise rozhodčích," divil se Kubíček tomu, že předseda komise rozhodčích rychle předal jejich vzájemný kontakt médiím. Dál na celou záležitost reagovat nechce.

"Nemám, co bych k tomu dodal. Neosočil jsem ho a doufám, že má pro svá vyjádření důkazy. Jinak by to bylo něco podobného, jako když hráč Liberce Zápotočný někoho nařkl z nekalých praktik. Nic pak nedokázal a byl potrestán," uvedl Kubíček.