„Já jsem v klidu. A to bych musel mít buď hodné pevné nervy, nebo mě to neohrožuje…,“ říká Jiří Kubíček, ředitel olomoucké fotbalové pevnosti.

Dáte ruku do ohně, že se nic takového jako předání úplatku, ať už s vaším vědomím, nebo bez něj, nestalo?
Přečetl jsem si to v sobotu ráno cestou pendolinem do Prahy. A začal zjišťovat okolnosti, a hledat pochybnosti. Můžeme si představit, že by to byla pravda. Ve fotbale se dá všechno. Ale sem bych šel, až uvidím jasné důkazy. Motivy jsou pro mě jasné a spojené s majetkovými vztahy v Bohemians Praha.

Olomouc ale s nimi neměla špatné vztahy, proč by se to teď změnilo?
Blíží se rozhodnutí ORK (odvolací a revizní komise, pozn. red.) o tom, komu patří hráči dnešních Bohemians 1905 v ceně možná až 300 milionů korun. A tohle druhé rozhodnutí už soud nemá šanci změnit. Vztahy mezi kluby nemají problém. Teď naposledy u nich hostoval náš Heidenreich a dluží nám za něj 59 500 korun. Posílali jsme jim dopis se žádostí o úhradu s návrhem stažení arbitráže. Podívejte, jsou v tom hráči, kteří byli z klubu údajně odejiti pro nějaké souvislosti se sázením. Hráči, o něž se stará jeden agent (Vandas, pozn. red.), ale nejsou pod ním registrováni. Obermajerovi (hraje teď ČFL za Vyšehrad, pozn. red.) dluží peníze, nedávno žádal člena výkonného výboru svazu pana Voženílka o radu…

DOKUMENT: DOPIS SK SIGMA VEDENÍ BOHEMIANS o dluhu za Heidenreicha

Jenže obvinění teď padá na vaši Olomouc. Co budete dělat?
Nic. Drobisz byl normálně trénovat. „Je to nesmysl, ale je to nebezpečné, najal jsem si advokáta,“ říkal. Hned druhý den to má rozpory ve výpovědích hráčů. Zoubek řekl, že převzal tašku, Kapr pak říkal, že obálku… Další dva říkají, že byli kontaktováni od Obermajera… Jsou to závažné útoky, je třeba je dokázat, anebo pak za ně nést zodpovědnost.

Proč to vytáhli až po deseti měsících? Čtyři dny před dalším projednáváním výsledků auditu fotbalového svazu, má ho to zastínit?
Také, samozřejmě. A zpochybnit moje jméno. Ale já s auditem nemám nic společného, já ho nezadal. Jen jsou tam stejné věci, co jsem uváděl už dřív ve svých zprávách, najděte si je na internetu. Třeba Károlyiho odměny (bývalý předseda disciplinární komise bral od svazu sta tisíce korun za vyšetřování korupční kauzy kapříka Horníka, pozn. red.).

Stále se domníváte, že na vás padá pomsta bývalých svazových funkcionářů, příznivců Pavla Mokrého a Vlastimila Košťála, na jejichž praktiky jste léta útočil?
Taky. Teď mi policie sdělila, odkud se před rokem prolomili do mé mailové schránky. Anonymní číslo z univerzity v Cambridge, stát Massachusetts. A víte, čí syn tam studuje, že? (Jaroslava Vacka, bývalého místopředsedy svazu, pozn. red.). Ale hlavně je tam motiv záchrany v lize. Jedna hráčská agentka (Hana Nováková, která kdysi pro Olomouc pracovala, pozn. red.) mi včera znovu potvrdila, že už na podzim, kdy jednala s Bohemians Praha o příchodu hráče Devátého, řekl jí jeden z šéfů pan Jícha, že letos sestoupí jeden zavedený moravský klub… pro korupci.

Šéf ORK pan Lněnička, který pracuje pro Bohemians Praha, byl ale v nedávných rušných časech vaším takřka jediným obhájcem na svazové půdě. Něco se změnilo?
Nevím, já osobně s ním mám vztahy vynikající. Jen vím, že ORK se neschází a něco se zadrhlo, ale nevím proč. Ano, soudní spory svazu s Bohemians Praha zastupuje kancelář Řehák-Lněnička…

Mluvil jste už o možných následcích pro český fotbal s předsedou svazu Haškem. Jeho cestu za očištěním českého fotbalu jste významně podporoval, přestože jste se pak nedostal do jeho vítězného týmu…
Mluvili jsme spolu v pátek a nevěděli, odkud se to vykutalo. Přeci si nemyslíte, že tu pět let moralizuju a teď udělám tohle? To bych byl kretén, ne? Říkám hráčům pravidelně, jeden z vás někde vezme peníze a jste mrtvý na českým trhu, navždy. Že bych to udělal a řekl jim, kupte si zápas? Navíc já tam ty dva dny v klubu skoro vůbec nebyl, ani jsem nešel gratulovat do kabiny, řešili jsme přestupy Melinha, Hudce… A taky zásadní věci v klubu řeší jednou týdně pět akcionářů. Ne jeden Kubíček.