Po úvodních čtyřech kolech jarní části Gambrinus ligy atmosféra na Andrově stadionu trošku zhoustla. Fotbalisté SK Sigma Olomouc se chtěli v odvetné části sezony pasovat s ostatními o čelní pozice v tabulce.

Jenže kolo se sešlo s kolem, byly už celkem čtyři, a na Hané z nich mají jen jeden bod. Místo hřejivých pocitů z dobrého umístění se začalo ozývat trubte na poplach.

Sigma si před jarem věřila. Doufala, že naváže na povedený podzim a ještě výš jí pomůžou příchody dvou ofenzivních es, záložníka Davida Kobylíka a útočníka Goce Toleskiho. Ale zatím to moc nefunguje.

A po poslední porážce s Kladnem, která byla navíc po ostudném výkonu, se současnou situací zabývalo klubové představenstvo. Trenér Zdeněk Psotka na něm musel přednést zprávu o stavu své ekipy.

Výsledek? Zatím vedení klubu razantní kroky neučinilo.

Trenér má volnou ruku

„Trenérovi jsme položili nějaké otázky, na které odpověděl. Udělali jsme analýzu celé situace v pohodové atmosféře. Jsem spokojený z toho, jak to proběhlo. Kouč má plnou podporu. Dáváme si ještě dvě kola. Protože prémiový řád byl stanoven na prvních šest kol. Ještě hrajeme v Brně a doma se Slavií. Trenér má volnou ruku k tomu, aby to vyřešil. Myslím si, že jsme se z řady věcí poučili,“ řekl Jiří Kubíček, sportovní ředitel SK Sigma Olomouc.

„Teď jsme si dali ještě dvě kola, po kterých vyhodnotíme, co dál. Rozhodneme, jestli se ještě budeme bít o nejvyšší příčky, nebo už se zaměříme na budování týmu pro novou sezonu,“ dodal.

Hráli špatně zápas a patnáct minut

Po nedělní prohře s Kladnem to vypadalo, že by vedení mohlo směrem k týmu udělat nějaké opatření.

„Všechno má v rukách trenér. Má všechny kompetence, nikdo mu do ničeho nezasahuje. Do šestého kola. Pak je možné, že mu vedení řekne „Zdenku, s tímto hráčem se musíme rozloučit.“ Ale do té doby to neuděláme,“ podotkl Kubíček.

„Ale aby nevznikl dojem, že je všechno špatně. Se Spartou jsme hráli výborně a vyrovnanou partii. V Jablonci normálně. S Mladou Boleslaví to bylo do sedmasedmdesáté minuty na potlesk. Kladno byla špatenka. Takže hrajeme špatně zápas a patnáct minut. A z toho přece nemůžeme dělat nějaké závěry. Takže po dalších dvou kolech uvidíme, jestli budeme moci být hodně vysoko nebo ne,“ dodal.