„Je to sport. Někdy to tak prostě přijde. My teď musíme hledět hlavně na to, abychom se z toho co nejdřív dostali,“ říkal po nepovedeném vystoupení v Mladé Boleslavi, kde Sigma v pátek prohrála 2:0.

A o čem ještě sedmatřicetiletý kapitán mluvil?

O krizi.

Nemyslím si, že bychom vlastně v nějaké krizi byli. Ano, třikrát za sebou jsme nevyhráli a třikrát za sebou jsme nedali gól. Ale v této sezoně se nám něco takového stalo vůbec poprvé, navíc ve dvou z těch tří zápasů to z naší strany nebylo špatné.

V Mladé Boleslavi jsme nehráli dobře, ale v Brně nebo doma se Slavií jsme šance měli. Jen jsme je neproměnili. To je pak dost ubíjející, když zápas, jako byl v Brně, kde máte držení míče 75 procent, nevyhrajete.

Jak ven z bídy.

Kolikrát stačí opravdu hrozně málo. Aby v zápase přišel nějaký šťastný odraz, náhodný gól, a najednou může být všechno úplně jinak. My tomu musíme jít naproti tvrdou prací v tréninku.

Musíme se zaměřit na ty věci, které nám nejdou, a bojovat. A snažit se ta zaváhání napravit co nejdřív, nejlépe hned v Liberci. I když dobře víme, že to nebude jednoduché.

O zodpovědnosti.

Samozřejmě si nejen já, ale všichni dobře uvědomujeme, že v Boleslavi náš výkon nebyl ani zdaleka optimální. Ale takový zápas prostě přijde, kdy se to sejde, a zápas se prostě celému mužstvu nepovede.

Stalo se nám to poprvé, ale to není pro nás žádná omluva. Dostáváme za fotbal peníze, takže se čekají výkony. Jisté je, že takový zápas jako v Boleslavi se nesmí opakovat.

O tom, co chybělo v Boleslavi.

V první řadě si myslím, že daleko větší nasazení. A také to, co nás v minulosti zdobilo. Daleko větší aktivita s míčem i bez něho. Ale především to nasazení. I v předchozích zápasech, kdy se nám nedařilo, jsme dřeli, ale tentokrát bylo z naší strany odevzdané.

O malé produktivitě.

Víme, že nejsme na jaře produktivní. Nemůžeme to ale házet na útočníky. Jsme jeden tým, tak to musíme brát. Můžeme jim pomoct i my, třeba nějakým gólem ze standardky, ale nedaří se nám to. Naopak jsme z nich teď v krátké době dva góly dostali. To by se nemělo stát.

Ale nemyslím si, že by to bylo nějakými systémovými chybami. Kolikrát je to i o štěstí. Třeba Brno ten roh, z něhož nám dalo gól, určitě nechtělo zahrát tak, jak to nakonec dopadlo. Je to kolikrát nevyzpytatelné, není to penalta.

O situaci v tabulce.

Poslední naše výsledky jsou z našeho pohledu samozřejmě velkou ztrátou. Ale na druhou stranu bodů ve hře je ještě pořád dost. Nevěřím, že Jablonec, Sparta nebo Plzeň všechno vyhrají. Jednak hrají mezi sebou a na každého může přijít zakolísání.

Pět bodů ještě není taková porce, abychom to nemohli smazat. Rozhodně to není tak, že bychom se soustředili jen na pohár a ligu jen tak dohrávali. Myslím si, že to bude ještě hodně zamotané.

O pohárovém čtvrtfinále.

Jablonec je teď ve velkém laufu, ale může z toho klidně vypadnout. Na podzim si také prošel svou krizí a u nás dostal čtyři góly. My máme ještě nějaký čas, abychom se zlepšili. Nejsme špatný tým a to je vidět i na přístupu ostatních mužstev. Pořád nás respektují.