„To už nemůže být neumění," komentoval výkon rozhodčího Mikesky trenér Uničova Jiří Navrátil. „Myslel jsem, že takové věci se děly kdysi dávno a dnes už ve fotbale nejsou. Asi se bohužel pletu. Ale s tím nic neuděláme. To je věc, kterou mají řešit jiné orgány," soptil.

Kritické situace přišly ve druhé půli. Uničov na jejím startu zvýšil na 3:1. Svůj hattrick završil útočník Aleš Krč, který v posledních týdnech hraje ve skvostné formě. V první půli totiž proměnil penaltu za faul na Koutka a pak bleskově odpověděl na vyrovnávací branku Kroměříže z hlavy Látala po rohovém kopu.

„Krč dal za tři zápasy šest gólů. Znovu exceloval, podobně jako v Třebíči. Jeho třetí gól byl ukázkou fotbalové chytrosti. Placírkou nádherně obstřelil obránce i brankáře," rozplýval se Navrátil.

Následující sled okamžiků ale Krčův výkon zastínil.

Nejprve se uničovský útočník radoval ze čtvrté branky, kterou ale sudí neuznali pro ofsajd. Pak si znovu Krč obhodil obránce a padl k zemi. „Všichni viděli jasnou penaltu. I soupeř. Jen sudí ne. A Krčovi dal ještě žlutou kartu za simulování. Mělo to být 5:1, a místo toho za chvilku bylo 3:3," kroutil hlavou trenér Uničova.

Z dálky se nejdřív trefil fantasticky Salachna. Ze třiceti metrů vymetl šibenici uničovské branky, ve které dvacetiletý Havlíček zastoupil zraněnou jedničku Uvízla.

Vyrovnání přišlo z penalty. Podle Uničova vymyšlené. „Do vápna šel odražený míč, náš brankář ho chytil a pak přes něj přepadl útočník," tvrdil kouč Navrátil.

Neubert pokutový kop proměnil a favoritovi zajistil z Uničova alespoň bod.

„Všichni nás litují, ale to nám nepomůže, za tři dny hrajeme znovu a v Hulíně. Tam je stejný majitel (místopředseda FAČR Zdeněk Zlámal – pozn. red.), tak si můžu jen domýšlet, co nás čeká," řekl Navrátil, jenž ocenil svůj tým za to, že udržel emoce na uzdě.

„Několik lidí mi po zápase řeklo, že to bylo na inzultaci, proto musím morálku hráčů vyzdvihnout. Zvládli to a nikdo tým neoslabil," řekl Navrátil.

Trenér hostů z Kroměříže Vlastimil Chytrý také s výkonem rozhodčího moc spokojen nebyl, ale odmítl, že by měl utkání vést jednostranně. „K tomu nebyl absolutně žádný důvod. Chyboval na obě strany," řekl trenér hostů.

„I situace ve středu pole posuzoval hodně necitlivě. Taky bychom si mohli stěžovat. Domácí kopali penaltu, kterou odpískal snad po dvaceti sekundách od zákroku až na základě křiku domácího trenéra," řekl Chytrý. „Měl jsem pocit, že domácí kouč na rozhodčího vytvářel tlak od začátku zápasu. Sudí se tím nechal rozhodit, a pak začal zmatkovat," doplnil.

Kroměříži patří v tabulce páté místo s třináctibodovou ztrátou na vedoucí rezervu Sigmy Olomouc. Uničov je devátý.

SK Uničov – SK Hanácká Slavia Kroměříž 3:3 (2:1)

Branky: 12. z pen., 18. a 56. Krč – 15. Látal, 72. Salachna, 75. Neubert z pen. Rozhodčí: Mikeska – Duda, Trávníček. ŽK: Krč – Cverna.

Uničov: Havlíček – Koutek, Vejvoda, Řehák, Konečný – Jeřábek, Nuc, Juřátek, Vasiljev – Stříž – Krč (88. Hrubý). Trenér: Jiří Navrátil.