Poslední dva venkovní zápasy Hanákům vyšly výsledkově na výbornou.

„Chtěli jsme v Třebíči uspět a máme tři body, takže spokojenost. Chtěl bych vyzdvihnout Krče, který byl jednoznačným hráčem utkání. První branku dal a na další tři přihrál," prohlásil uničovský trenér Jiří Navrátil.

HFK Třebíč, který loni skončil v MSFL na třetím místě, se na jaře trápí, což potvrdil v domácím souboji s Uničovem. Navíc už v šestém zápase v řadě vyšel naprázdno i střelecky. Ovšem nemuselo tomu tak být. Domácí Oura totiž ve 41. minutě po sklepnutí Havránka trefil z hranice pokutového území tyč. To potrestal gólem do šatny pozdější hrdina zápasu Krč.

Vyrovnat mohl zkraje druhé půle Herc, ale jeho nebezpečný centr skončil na tyči. V 58. minutě opět zaúřadoval agilní Krč, který z levého křídla vybídl ke skórování Nuce. Střelec úvodní branky se znovu ujal role dvorního nahrávače v 73. minutě, kdy po jeho centru hlavou zvýšil Stříž. O dvě minuty později se marně snažící HFK neprosadil ze standardní situace, z následného brejku postupoval sám na Doležala Jeřábek a upravil na konečných 0:4.

„Hráli jsme trpělivě z obrany, i když to bylo místy kostrbaté, ale účel světí prostředky," zhodnotil utkání kouč Uničova Jiří Navrátil.

„Zápas rozhodl jeden hráč a tím byl útočník hostí Krč, který na hřišti všechny převyšoval. Bez něj by tady Uničov hrál 0:0. A nám by se možná ten balon od tyče odrazil do brány, při našem loňském štěstí by tomu tak určitě bylo," má jasno trenér HFK Třebíč Libor Zelníček.

HFK TŘEBÍČ – SK UNIČOV 0:4 (0:1)

Branky: 45. Krč, 58. Nuc, 73. Stříž, 75. Jeřábek. Rozhodčí: Dubravský – Mrázek, Hrůza. ŽK: Florián, P. Chalupa, Komínek (všichni Třebíč). Diváků: 110.

Třebíč: Doležal – Herc, Komínek, Havránek, M. Chalupa – Ošmera (76. Staněk), Chlup, P. Chalupa, Dobrovolný – Oura (54. Rybníček), Florián (72. Johnson). Trenér: Libor Zelníček.

Uničov: Uvízl – Koutek, Řehák (85. Heinz), Vejvoda, Konečný – Nuc, Juřátek, Stříž, Vasiljev (80. Kasal) – Jeřábek, Krč (79. Hrubý). Trenér: Jiří Navrátil.

Tabulka

Tabulka