„Pořád mám ambice, nerezignoval jsem," říká čerstvě šestadvacetiletý útočník.

Své páteční narozeniny nemohl oslavit lépe než třemi nastřílenými brankami do sítě silného soupeře 
z Vysočiny. Na tu první přitom nenechal dvě stovky diváků dlouho čekat. Padla po několika vteřinách z prvního útoku domácích.

„Cuknul jsem si, Vaska (Tomáš Vasiljev) mi to dal ze strany pod sebe a trefil jsem to. Řekli jsme si, že na ně hned od začátku vletíme. Takové byly i pokyny trenéra," prozrazuje Krč.

Radost mu však zkazilo brzké a hlavně laciné vyrovnání Velkého Meziříčí po rohovém kopu. „Podařilo se nám vstřelit gól, ale paradoxně jsme hned inkasovali, místo abychom byli my na koni," nechápe doteď odchovanec Sigmy.

„Důležité však bylo, že jsme zvýšili, byť jsme si zase pak nechali dát zbytečný gól ze standardky. Pak už to bylo nahoru dolů. Ale byli jsme šťastnější," doplňuje Krč.

A právě třetí, tedy vítězná trefa byla opět v jeho režii. Tentokrát jí však nedocílil způsobem, díky kterému technického hračičku všichni znají. Žádný obstřel levačkou, ale šťastná teč na brankové čáře.

„Druhý gól padl se štěstím, obránce soupeře mi hlavičkoval míč do kopačky a odrazil se do sítě," usmívá se.

Hattrick i přes zdravotní problémy 

Vysoký fotbalista se potýkal se střevní chřipkou, kvůli které nenastoupil 
v prvním kole v Líšni od začátku. Nyní už se zdá 
v pořádku, byť na konci nedělního utkání dostal pořádně naloženo a dlouho se na zemi držel za kotník. Do posledního útoku se však přece jen zapojil, počkal si na přihrávku zleva a odměnou mu byl završený hattrick.

„Pro útočníkovu psychiku je vždycky dobré, když dává góly. Snad to bude pokračovat," doufá Krč.

A že má na co navazovat! V sezoně 2013/14 se trefil devětkrát, o rok později se blýskl sedmnácti góly a loni jich bylo šestnáct. V obou případech však forvarda, který v dorostu působil 
i v pražské Spartě, přeskočil prostějovský Karel Kroupa.

„Gólovou metu nemám, spíš bych se chtěl někam posunout. Uvidíme, jestli to vyjde," naznačuje Krč. V Prostějově již působil v sezoně 2013/14, bez fanfár se však poté přesunul do Uničova.

Ale překvapilo by někoho, kdyby nyní posílil například druholigového nováčka 
z Prostějova, který by svůj kádr stále rád zkvalitnil? Nebo rovnou mateřskou Olomouc, která má problémy se střílením branek?


„V Uničově jsem spokojený, ale je to přece jenom třetí liga. Pořád mám vyšší ambice," nerezignuje Krč.

Už loni měl přitom nakročeno do profesionální soutěže. Celou letní přípravu totiž strávil v tehdy druholigové rezervě Sigmy. Angažmá však nakonec neklaplo.

„Trenér Chromý si mě chtěl nechat, ale ze začátku bych asi nehrál, protože chodili kluci z áčka. Nechtěl jsem sedět na lavičce, takže jsem to neriskoval a radši se vrátil do Uničova," vysvětluje historicky nejlepší střelec Uničova v soutěžních zápasech.

Pokud zůstane v kádru Jiřího Balcárka, mohla by ho čekat další zajímavá sezona.

„Myslím, že jsme neoslabili, přišel kus za kus. Navíc se ještě možná vrátí Binar, tak budeme ještě silnější," prorokuje. „Nevím, jestli se budeme pokoušet přímo o postup, to asi ne. Ale chtěli bychom se samozřejmě pohybovat někde nahoře. 
A zajistit si lepší prémie," směje se Krč, kterému je jedno, zda na hrotu nastupuje s bijcem Komendou, či jej doplňují hráči ze zálohy.

„Trenér dává doma přednost systému 4–4–2, abychom si vytvořili převahu, tak mě dává s Komem (Tomášem Komendou). Ale venku přizpůsobuje taktiku soupeři a někdy hraje pode mnou třeba Nuciňo (Tomáš Nuc). Je mi to jedno," uzavírá jeden z nejsledovanějších hráčů MSFL.

Zůstane v ní?

Aleš Krč

Datum narození: 12. 8. 1990

Bývalé kluby: Sigma Olomouc, Sparta Praha, Prostějov

Gólová bilance v posledních sezonách: 2013/14 – 9 gólů, 2014/15 – 17 gólů, 2015/16 – 16 gólů

Letošní bilance: dva zápasy/čtyři góly