Aby ne. Jeho svěřenci vyhráli potřetí v řadě a první v tabulce MSFL nejsou pouze kvůli horšímu skóre. Jejich skvělou formu odnesl ambiciózní Hlučín, o jehož prohře se víceméně rozhodlo těsně před pauzou.

Nejdříve se trefil kanonýr Aleš Krč a pojistku do šatny přidal Pavel Jeřábek.

„To byl klíčový okamžik zápasu," souhlasil Balcárek. „A druhý byl po hodině hry, když jsme po inkasovaném gólu opět rychle zareagovali a Krč zvýšil na tři jedna," doplnil.

Pěkný kousek se zkušenému stratégovi povedl o chvíli později, když poslal na hřiště mladého Dušana Dostála, který se pět minut nato trefil. „Střídání vyšlo dobře," smál se Balcárek.

Spolu s devatenáctiletým záložníkem patří k důležitým postavám letošního týmu i dvacetiletý stoper Paris Pourzitidis.

„Máme vizi, že chceme do kádru zabudovávat naše mladíky. A musím říct, že to všichni zvládají dobře. Tohle se nám povedlo," dodal. Uničovský trenér svá slova potvrdil, když následně nechal zahrát i Patrika Kasala, jemuž je stejně jako Pourzitidisovi, a poslední minuty odehrál i sedmnáctiletý Tomáš Weigel.

Oba tak byli u toho, když Tomáš Vasiljev upravil na konečných 5:1.

Příští týden se Uničov představí v Mohelnici, která je poslední.

„To, že jsou dole a my nahoře, nebude hrát v derby vůbec žádnou roli. Bude to klasický těžký a tvrdý zápas o soubojích," uzavřel Balcárek.

Uničov – Hlučín 5:1 (2:0)

Branky: 40. a 61. Krč, 45. Jeřábek, 70. Dostál, 89. T. Vasiljev – 51. Szotkowski. Rozhodčí: Slabý – Lakomý, Řezníček. ŽK: Žižka. Diváků: 220.

Uničov: Uvízl – Rajnoha, Pourzitidis, Vejvoda, Koutek – Jeřábek (87. Weigel), Nuc (65. D. Dostál), Juřátek, T. Vasiljev – Krč, Komenda (75. Kasal). Trenér: Jiří Balcárek.

Hlučín: Hlaváč (46. Hampel) – Štefek, Heiník, Žižka, Hudeczek – Fišer (73. Jančík), Foltyn, Lukáš, T. Dostál – Sasín, Szotkowski (73. Badalyan). Trenér: Milan Valachovič.