Za důležitou výhrou nasměroval Kralice už v 10. minutě Roman Janoušek svým šestým gólem v jarní části. Jeho ne zcela razantní střelu z hranice vápna podcenil dolanský brankář Benčík. „Možná trochu zaváhal,“ komentoval úspěšnou střelu Janouška kralický kouč František Jura, jehož svěřenci do zápasu vlétli s velkou chutí.

„První patnáct minut bylo z naší strany výborných, hráli jsme velmi slušně. Jen se nám opět nedařilo v koncovce, chyběla nám finální přihrávka,“ pokračoval Jura. Pak ale jeho tým polevil a Dolany vycítily šanci. „Klasicky jsme zase úplně vypadli rytmu,“ kroutil hlavou Jura.

A v 35. minutě Dolany udeřily. Po rohovém kopu se neomylně trefil hlavou vysoký stoper Pospíšil. „Ještě jsme se na něj speciálně připravovali. Má dva metry a věděli jsme, že bude nebezpečný poo standardkách. Dokonce jsme při nich na něj hráli osobku. Přesto nám dal branku,“ nechápal kralický kouč.

Dolany se podle něj prezentovaly podobným výkonem jako Hněvotín v sobotu. „Taky hrály velmi jednoduše, když měly možnost, daly dlouhý míč dopředu a zatápěly nám při standardkách,“ popisoval Jura.

Do druhého poločasu učinil hned dvě střídání. Obránce Ondřeje Petrželu nahradil Trnavský a útočníka Matěje vybíhala univerzál Dostál. Kralice přeskupily řady a cíl byl jasný: „Chtěli jsme posílit ofenzivu.“

Domácí se hnali za vedoucí brankou a počkali si na ni do 65. minuty. Zachar využil parádní přihrávky a tváří v tvář Benčíkovi se nemýlil. Za třináct minut pak přidal i pojistku, když pro změnu předvedl pohlednou individuální akci, obešel tři protihráče a skóroval na 3:1.

Kralice se tak zřejmě definitivně vzpamatovali ze série tří porážek, která je strašila ještě před sobotním utkáním s Hněvotínem. Po výhře nad ním a nad Dolany jsou znovu na špičce. „Snad jsme to konečně prolomili,“ doufal Jura.

FC Kralice na Hané – FC Dolany 3:1 (1:1)

Branky: 10. Janoušek, 65. a 78. Zachar – 35. Pospíšil. Rozhodčí: Štětka – Kouřil, Kubíček. Diváků: 120.
Kralice na Hané: Kofroň – Petržela (46. Trnavský), Kocourek, Dočkal, Liška – Valtr, Růžička, Pančochář, Zachar – Janoušek (70. Vala), Vybíhal (46. Dostál). Trenér: František Jura.
Dolany: Benčík – Hradil, Penc, Pospíšil, Václavík – Šimek, Čapek (66. Dlabal), Bergmann (66. Štrbík), Zapletal – Holly – Duda. Trenér: Jiří Navrátil.