Svěřenci Karla Trnečky otevřeli skóre zápasu už v 9. minutě, když Dvorský překonal Števulu střelou z přímého kopu přes zeď do horního rohu branky.

Za chvíli mohli hosté vést o dvě branky. Števula ale vyrazil bombu Škody přes břevno na roh.

Zdroj: KFS Olomouc

Kralickým se naskytla první střelecká šance ve 22. minutě, ale Lehký po přihrávce od Neorala trefil z pravé strany jen tělo gólmana Zbořila. Ještě než skončila první půlhodina duelu, prostřelil Dostál přízemní střelou z dvaceti metrů stěnu nohou mnohých hráč a za nimi i brankáře Zbořila. Vyrovnáno 1:1.

Domácí pak přežili šance Papicy i Režného, který se opakovaně pokoušel o nůžky, a do poločasu získali vedení. Neoral se trefil výstavně. Z uctivé vzdálenosti vymetl pravý vinkl Zbořilovy branky.

Jenže náskok Kralicím dlouho nevydržel. Čtyři minuty po přestávce odcentroval Papica z pravé strany a Blaha vyrovnal hlavou na 2:2.

Hosté pak soupeře dál přehrávali a v 59. minutě utkání dal Režný na 2:3. Do konce zápasu se na výsledku už nezměnilo nic. Šance Němce i Neorala už zůstaly nevyužity, stejně jako několik dobrých příležitostí na druhé straně.

„Uplynulý týden jsme měli těžký, hráli jsme tři náročná mistrovská utkání. Jsem rád, že jsme vítězně zvládli i to dnešní třetí," cenil si po utkání i dalšího úspěchu svých svěřenců trenér Nových Sadů Karel Trnečka.

„Po vstřeleném gólu jsme hráli dost lehkovážně a zaplatili jsme za to," dodal.

„O přestávce toho ode mě hodně uslyšeli a na trávník pak vyběhl náš tým docela jiný," připomněl důraznou domluvu z poloviny zápasu.

Kralický trenér Ivo Gottwald naříkal nad absencí čtyř hráčů základní sestavy. „Proti takovému soupeři je to v takové situaci těžké," řekl.

„Střetnutí se mně líbilo, bylo pohledné, hosté byli na míči častěji, my jsme jejich akce rozbíjeli. Smůlu jsme měli v tom, že první gól jsme dostali z přímého kopu za faul, který viděl jen rozhodčí a třetí potom bezprostředně poté, kdy jsme měli zahrávat rohový kop. Jinak jsme ale favoritovi byli dobrým soupeřem," doplnil domácí kouč.

FC Kralice na Hané – FK Nové Sady 2:3 (2:1).

Branky: 28. Dostál, 45. Neoral – 9. Dvorský, 49. Blaha, 59. Režný. Rozhodčí: Vojáček – Hodaň, Konečný. ŽK: Martinka, Valtr, Neoral, Dočkal – Maliňák. Diváků: 100.

Kralice: Števula – Martinka, Dočkal, Hlačík, Novotný – Troneček (61. Lexa), Valtr, Neoral, Němec – Lehký, Dostál. Trenér: Ivo Gottwald.

Nové Sady: Zbořil – Hodis (84. Alexa), Kopp, Vacek, Halady – Maliňák, Blaha, Škoda, Dvorský – Papica, Režný. Trenér: Karel Trnečka.