„Myslím si, že jsme do zápasu šli v roli favorita, protože soupeř postoupil do naší soutěže až ze třetího místa. Hráli defenzivní fotbal a viděl jsem to tak, že chtěli uhrát bod. Podle mě jsme byli po celý zápas lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli," prohlásil asistent nepřítomného kralického trenéra Petra Gottwalda Ivo Gottwald.

Domácí se ujali vedení na konci první půle. Z trestného kopu se trefil Nečas.

Chválkovice mohly po změně stran srovnat, jenže Kvapil své sólo z levé strany zakončil nepřesnou střelou vedle tyče a poté neuspěl ani tváří v tvář domácímu brankáři Krejčímu.

„Z mého pohledu to bylo pro nás nešťastné utkání, jehož výsledek ani tak neodpovídal tomu, co se dělo na hřišti. Měli jsme pět šest slušných šancí, které jsme však nedokázali zužitkovat," mrzelo chválkovického kouče Zbyňka Odstrčila, jenž musel svým svěřencům vypomoci i na hřišti.

„Někteří hráči mají holt dovolenou, takže jsem tam musel jít já," vysvětlil.

Na trávník však přišel v době, kdy už měli Kraličtí pohodlný třígólový náskok. Dostálův centr skluzem dopravil do sítě Valtr. O deset minut později se pak po jeho přihrávce hlavou se prosadil Lehký.

„Nejspíš jsme takovou facku potřebovali. Špatně jsme zvládali některé herní situace. U některých hráčů jsem navíc zklamán z jejich nasazení. Asi si mysleli, že to půjde samo. Budu si s nimi o tom muset v týdnu promluvit," zlobil se Zbyněk Odstrčil.

FC Kralice na Hané – SK Chválkovice 3:0 (1:0)

Branky: 41. Nečas, 65. Valtr, 75. Lehký. Rozhodčí: Přikryl – Vedral, Lizna. ŽK: Pítr, Václavík (oba Chválkovice).

Kralice: Krejčí – Neoral, Martinka, Hlačík, Vitásek (80. Novotný) – Valtr, Kawij (70. Répal), Nečas, Dočkal – Lehký, Dostál. Asistent trenéra: Ivo Gottwald.

Chválkovice: Urbánek – Beneš, Sázel (50. Novotný), Pítr, Václavík – Korec – Kaczmarczyk (70. Štrbík), Vališ (75. Odstrčil), Kvapil, Mifka – Toman. Hrající trenér: Zbyněk Odstrčil.

Autor: Petr Komárek