Sedmadvacetiletý forvard nejprve po čtvrthodině otevřel skóre utkání a zlikvidoval v tabulce střelců náskok boleslavského Marka Kuliče.

Jedenáct minut před koncem, v době, kdy se na jedenáct zásahů dokázal zlepšit také jablonecký David Lafata, pečetil Ordoš druhou brankou vítězství Sigmy a nasadil k rozhodujícímu trháku.

Tabulku kanonýrů vyhrál jako první hráč Olomouce v historii.

Před utkáním jste říkal, že vyhrát krále střelců za dvanáct gólů není žádný šlágr. Radost ale snad máte ne?
Radost mám rozhodně. Je to hezké, ještě navíc když se to povedlo v posledním kole, takzvaně za pět dvanáct. Asi mi to ještě úplně nedochází, ale radost mám. Možná mi to dojde až se zítra ráno probudím, jestli teda půjdu spát. Pak se z toho budu těšit.

Spoluhráči říkali, že teď s vámi nebude k vydržení…
Tak klasika. Něco si určitě vyslechnou, protože tohle asi nejde nechat jenom tak. Musím jim ale poděkovat, protože mě k tomu dneska dotáhli, nebo ne jenom dneska ale celou sezonu, smekám před nimi. Tenhle tým má obrovskou budoucnost, můžeme hrát krásný fotbal, pokud zůstaneme pohromadě.

Měl jste nějaké informace o tom, jak si vede David Lafata v Jablonci?
Měl jsem až v 89. minutě, když to vyhlásil hlasatel. Jinak jsem se o to vůbec nezajímal. Když jsem dal jedenáctý, tak jsem si říkal, že jsme na tom s Kuličem stejně, takže už jsem byl v klidu. Naštěstí jsem pak dal ještě ten druhý. Já ani vlastně nevím, co mám říct. Já su tak šťastný.

Na co jste myslel, když jste střílel tu dvanáctou branku?
Chtěl jsem hlavně trefit bránu. A taky jsem si říkal hlavně ať tam Pavel Šultes nedoskočí, protože by to ztečoval někam jinam, nebo by dal sám góla a ke mně by to nedoletělo. To bylo poprvé, co jsem Pavlovi nefandil.

Přemýšlel jste nad tím, že jste střelecké koruně hodně blízko?
Přemýšlel jsem nad tím. Ale když jsem dal ten druhý gól, tak přiběhl Pavel a říkal: A teď já potřebuju ten desátý. Když jsem tam šel pak sám, tak jsem ho chtěl ještě najít, ale bohužel to nevyšlo. Ale to nevadí, on dá příští rok patnáct.

Petr Drobisz si prý na vás na začátku sezony vsadil?
No já jsem to nechtěl říkat. Teď se nesmí sázet. Peťa Drobisz dal na mě jako na nejlepšího střelce ligy symbolickou desetikorunu a měl kurz třicet. Připíchl to pak v šatně na nástěnku a Koťas (Martin Kotůlek, asistent trenéra Psotky – pozn. red.) to sundal roztrhal a hodil do koše. Drobas už na něho křičel, že mu dluží tři stovky. (smích)

Kam vám otevře vítězství v tabulce střelců dveře?
To nevím. Na to je asi brzo, něco takového řešit. Uvidíme v létě.

Vy jste vyhrál střeleckou tabulku a Sigma nastřílela nejvíc branek i jako tým. Čím to je?
Máme Šultese a Ordoše (smích). To si ale dělám srandu. Hrajeme ofenzivní fotbal, to každý vidí. Z toho pramení i ty šance a letos nám to všem vyšlo i gólově. Já mám dvanáct, Šulty devět, Míša Hubník pět, Kuba Petr pět, Honza Navrátil já nevím sedm startů a čtyři góly. Ten mančaft prostě střílel. Má na to, aby dával góly a s tím herním stylem se tomu ani nedivím.

Pan Kubíček uvedl, že v následujících dvou letech bude Sigma hrát o titul. Je to reálné?
Pokud vydrží to mužstvo pohromadě, tak se můžeme nechat překvapit.

S Bohemians Praha se očekával pikantní zápas. Bylo to tak i na hřišti?
Ne, byl to normální zápas. Byli jsme na ně dobře připravení. Vletěli jsme na ně a dali jsme brzo gól. Oni vlastně vůbec nic neměli, takže to bylo jednoznačně v naší režii. Zasloužené vítězství.

Vy jste cítili speciální motivaci k tomu, abyste je roznesli?
Do ležícího už se nekope. Oni se vlastně roznesli tou kauzou sami. My jsme jim jen na cestu přilili tři góly do druhé ligy. Zničili se sami tou kauzou i tím, co předvedli na Bohemce. Odnesli si to.

Jak zhodnotit celou sezonu? Je šesté místo zklamáním?
Myslím si, že ta sezona byla opět dobrá. Škoda, že jsme nezvládli semifinále českého poháru a nezahráli si to finále. Ale myslím si, že i tak byla dobrá. Škoda některých zápasů, které jsme prohospodařili, jako třeba Boleslav doma. Šesté místo je zase úspěch. Máme skoro stejně bodů jako minulý rok, letos jsme byli šestí, loni čtvrtí. A ten fotbal, který jsme na podzim předváděli, tady doma výsledky 5:0, 6:2, to v lize k vidění nebylo. Jak říkám, tenhle tým má obrovskou budoucnost.