Okres Olomouc tak bude mít mezi účastníky padesátiprocentní zastoupení.

Chválkovice skončily na třetím místě ve skupině A v I. A třídě. Příležitost k postupu dostaly po odstoupení Troubek, které se soutěže dobrovolně vzdaly, a odmítnutí druhých Štítů.

Klenovice a béčko Mohelnice si postup vybojovaly vítězstvím ve svých skupinách I. A třídy.

„Pro příští ročník se nám sestavovaly soutěže skutečně obtížně. Finanční potíže jsou všude. A kluby hodně zvažují, jestli vyšší soutěž přijmout," řekl sekretář Olomouckého KFS Jiří Lužný.

Vedle Troubek opustily nestandardní cestou přebor 
v tomto ročníku i Zlaté Hory, kterým se nepodařilo sestavit tým pro jaro a ze soutěže odstoupily. V příští sezoně budou hrát jen jesenický okresní přebor. Troubky, které podzim odehrály výborně, ale na jaře těžce bojovaly s nedostatkem fotbalistů, se přihlásily do I. A třídy.

Daleko radostněji přebor opouštějí Kozlovice, které si vybojovaly v uplynulém ročníku místo v divizi. Nabídku na účinkování ve vyšší soutěži dostaly i druhé Nové Sady. Stejně jako řada jiných klubů ji ale z finančních důvodů nepřijaly.

Z divize sestoupil do kraje Šumperk, jehož pád způsobil, že vedle Zlatých Hor musel dolů ještě jeden další oddíl. Černý Petr nakonec zůstal Ústí.

I když všechno mohlo být nakonec ještě trochu jinak. Kvůli administrativní chybě 
a případné kontumaci utkání hrozilo odečtení bodů a sestup fotbalistům Hněvotína. Kvůli nezaplacenému příspěvku pro fotbalovou asociaci měl za něj neoprávněně nastupovat Petr Žouželka, jenž v Hněvotíně hostoval z Horky.

Po odvolání (FAČR prý hráče nedostatečně upozornil na problém) ale nakonec Hněvotín vyvázl s finanční pokutou. Přebor si tedy zahraje 
i v příští sezoně. Losovací aktiv se koná v pátek v Olomouci.

Účastníci KP 2014/15

FK SAN-JV Šumperk

FK Nové Sady

TJ Sokol Lázně Velké Losiny

1. HFK Olomouc B

FK Šternberk

Slavoj Kojetín-Kovalovice

Tatran Litovel

FC Želatovice

TJ Medlov

Sokol Konice

FC Hněvotín

FC Kralice na Hané

FC Dolany

FK Mohelnice B

TJ Sokol Klenovice na Hané

SK Chválkovice