Kralice na Hané – Litovel 3:2 (2:2)

Zdroj: Olomoucký KFS/DENÍK

Sedmý tým tabulky krajského přeboru z Kralic na Hané přivítal v rámci 22: kola na svém hřišti celek posledního Litovle. Ze začátku měli navrch hosté, když se ve 12. minutě trefil Petr Heinz. O tři minuty později pak zvýšil skóre na 0:2 Martin Schön, který úspěšně proměnil nařízenou penaltu. Domácí se však nenechali zahanbit a ukázali svou převahu o moment později. Ve 21. minutě snížil na 1:2 Jakub Gottwald a vzápětí na něj navázal krásnou individuální akcí Martin Kováč. V druhé půli si pak oba týmy překopávali balón, až v 85. minutě o vítězství Kralic rozhodl Martin Surala.

Hněvotín – Ústí 4:4 (1:3)

Duel s druhým celkem tabulky z Ústí zažilo v rámci 22. kola krajského přeboru hřiště jedenáctého Hněvotína. Favorit soutěže z Ústí se projevil již v 15. minutě, kdy rozsvítil výsledkovou tabuli svým zakončením Radim Žingor. O třináct minut později však překvapili domácí, když vyrovnali střelou Petra Kobylíka. Hosté však vzápětí srovnali krok a do konce prvního poločasu jasně ukázali, kdo na hřišti vládne. Vzrostlé sebevědomí jim však muselo v druhé půli mače spadnout. Hněvotín se trhl a během dvaceti minut dokázal snížit na 3:4. V nastaveném čase pak z nařízené penalty vyrovnal na 4:4 David Kobylík.

Určice – Dolany 3:1 (3:1)

Příjemné fotbalové výkony předvedli ve 22: kole krajského přeboru fotbalisté Určic před pětasedmdesáti diváky v utkání proti Dolanům. Nejdříve se z dlouhého míče trefil domácí Tomáš Menšík. O deset minut později si prokličkoval cestu mezi obránci Dolan určický Dominik Bokůvka. Hostům se podařilo vyrovnat vzápětí, kdy míč z rohu zpracoval Jan Bednář. Na konečných 3:1 pak domácí dostal těsně před poločasem Otakar Cetkovský. V druhé půli pak Určice zápas spíše dohrávaly a vyloženými šancemi nedisponovali ani hosté z Dolan.

Kojetín-Koválovice – Šternberk 3:1 (1:1)

Překvapující výkon předvedli ve 22. kole krajského přeboru Olomouckého kraje kojetínští fotbalisté. Pro tým to byla první výhra jara. Skóre sice otevřel šternberský Petr Zifčák, když se trefil z individuální akce. O tři minuty později však vyrovnal kojetínský Rybovič. Do kabin tak oba mančafty odcházely za stavu 1:1. Ve 49. minutě zvýšil na 2:1 domácí Matěj Řezáč, když si bez problémů poradil s nařízenou penaltou. Dvacet minut se nic nedělo, až v 70. minutě dal svůj druhý gól Rybovič a korunoval tak výhru Kojetína.

Mohelnice B – Velké Losiny 0:0 (0:0)

Utkání plné vyložených šancí odehrála rezerva třetiligové Mohelnice, když se ve 22. kole krajského přeboru postavila Velkým Losinám. Týmy dělí v tabulce čtyři místa, přesto vzájemné rozdíly nebyly poznat. Devátá Mohelnici B tlačila páté Losiny hlavně v prvním poločase. V závěru si pak remízu mohelnické „béčko" pohlídalo taktickým střídáním. Losiny měly v první půli dvě vyložené šance, ale proměnit je nedokázaly. V druhé půli pak sice měly větší kontrolu nad míčem, prosadit se však nedokázaly. Oba týmy tak braly po bodu.

Chválkovice – Medlov 2:6 (1:3)

Ostudu před vlastním publikem si vysloužili chválkovičtí fotbalisté. Tým, který se pohybuje na sestupových pozicích tabulky v rámci krajského přeboru, dostal doma šest fíků od třetího Medlova. Hosté prokázali čest pyšnit se titulem favorita soutěže již v páté minutě, kdy skóre otevřel Radek Klabačka. V polovině úvodního dějství zvýšil na 0:2 Michal Svačina. Domácí snížili o deset minut později střelou Radka Štefka. Pak ale Radek Klabačka pokračoval v kanonádě, kdy se trefil v první minutě nového poločasu. Chvíli po něm si však zpracoval nešťastně míč hostující Martin Dus a poslal do vlastní kasy jeden fík. Vyrovnaný stav však prolomil opět Radek Klabačka a vysloužil si hattrick. Dvěma góly pak korunoval vítězství hostů těsně před koncem Dušan Skopal.

Autor: Lubomír Budný. Zdroj videí: Olomoucký KFS