Medlov - Litovel 2:0 (1:0)

Medlovští fotbalisté přivítali v rámci prvního kola jarní části fotbalového přeboru Olomouckého kraje na svém pažitu Litovel. Třetí tým tabulky neměl s Litovlí slitování a poslednímu manšaftu nadělil rovnou dva fíky. Nejdříve v 10. minutě otevřel skóre medlovský Marek Okrouhlý a výhru pak korunoval těsně před koncem domácí Radek Klabačka.

Zdroj: Olomoucký KFS

Hněvotín - Velké Losiny 3:1 (2:1)

Devátý Hněvotín přivítal v 18. kole na svém hřišti celek Velkých Losin a mač to byl vskutku záživný. Losiny otevřely skóre ve 25. minutě z rány Marek Smrž. O deset minut později pak losinský hráč fauloval domácího Petra Kobylíka a rozhodčí nařídil penaltu. Tu Kobylík bez problémů proměnil. Těsně před koncem prvního poločasu opět Kobylík zvýšil na 2:1. Po přestávce šli hněvotínští tvrdě do soupeře a vítězství jim v 71. minutě potvrdil Jiří Kratochvíl.

Zdroj: Olomoucký KFS

Mohelnice B – Určice 1:1 (1:0)

Béčko třetiligového týmu z Mohelnice v úvodu jara přivítalo soka z Určic. Oba týmy dělí v tabulce dvě místa a lepší Mohelnice si chtěla svoji pozici v krajském přeboru vylepšit, protože již od počátku tlačila na soupeře tvrdě. Hned v úvodu poslal domácí do vedení Milan Šmíd. Určice se praly, ale domácí byly silnější hlavně v aktivní obraně. Hostům však nakonec štěstí spadlo do klína a v 90. minutě vyrovnal na 1:1 určický Patrik Zapletal.

Zdroj: Olomoucký KFS

Želatovice – Ústí 2:3 (1:2)

Pro želatovické fotbalisty nezačalo jaro vůbec příznivě. I přesto, že během utkání s Ústím vstřelili domácí dva góly, nakonec byl soupeř lepší. Hosté otevřeli skóre ve 13. minutě trefou Radima Pokorného a dlouhou dobu drželi míč na své straně. To se Ústí vyplatilo a v 36. minutě skóroval jejich Smolka. Želatovice se nenechali zahanbit a o chvíli později snížily na 2:1 zásluhou Víta Koplíka. Hned ze začátku druhého poločasu domácí nasadili tempo a v 63. minutě vyrovnali na 2:2 zásluhou Lukáše Dlouhého. Potom však nastal zvrat. Po faulu na ústeckého Oravu nařídil rozhodčí trestné střílení, které hosté úspěšně proměnili. Tři body tentokrát putovaly k hostím.

Zdroj: Olomoucký KFS

Kralice na Hané – Šternberk 1:1 (0:1)

Vyrovnanou hru přineslo první jarní kolo krajského přeboru Olomouckého kraje na hřiště Kralic, které se utkaly se Šternberkem. Právě domácí rozsvítili jako první výsledkovou tabuli, když se svou parádičkou trefil do soupeřovy branky v polovině první části zápasu Jan Nečas. Hosté však nenechali nikoho na pochybách, že ovládají čtvrtou příčku tabulky a rychle na vstřelený míč reagovali. Ve 32. minutě vyrovnal na 2:2 Martin Kuba. Po přestávce se oba celky snažily přestřílet jeden druhého, přesto v druhém poločase žádný gól nepadl. Jak domácí, tak hosté si tedy připsali každý po bodu.

Zdroj: Olomoucký KFS

1.HFK Olomouc – Jeseník 0:1 (0:0)

Olomoucká Holice to neměla v prvním zápase jara jednoduché. Po té, co se drala dopředu v prvním poločase, v tom druhém doplatila na chybu rozhodčích. Nepísknutý ofsajd znamenal první, ale zároveň jedinou branku utkání. Ani po protestech diváků se nic nezměnilo. Jesenický fotbalista Petr Navrátil doběhl před brankáře a krásně tečoval přímo mezi tři tyčky. Branka zacinkala a tým z lázeňského města bral první jarní tři body.

Zdroj: Olomoucký KFS

Autor: Lubomír Budný. Zdroj videí: Olomoucký KFS