Tým trenéra Karla Trnečky změří síly se zlínskými soupeři a pokusí se o postup do moravského finále.

S vedením krajského výběru má kouč Trnečka zkušenost už z předchozího kvalifikačního cyklu, který probíhal před dvěma lety.

„Tehdy jsem vsadil na naše hráče z Nových Sadů, protože jsme měli výbornou sezonu a formu. Tentokrát se nám nedaří a udělal jsem to podle aktuální formy. Díval jsem se na týmy v divizi a v krajském přeboru a snažil jsem se vybrat nejlepší hráče. Jsou tam hráči z více klubů než předtím," hledal rozdíly lodivod krajské reprezentace.

Soupiska pro zápas se zlínským KFS čítá jednadvacet jmen.

„Jádro teď tvoří hráči z Přerova, kterých máme v nominaci pět, a další dva z Kozlovic. Celkem se jim daří. Hodně jsem sledoval zápasy týmů jak na internetu, tak jsem se i byl podívat. Podle toho jsem vybral hráče z dalších týmů. A samozřejmě podle postů," okomentoval nominaci Karel Trnečka, který do realizačního týmu angažoval asistenty, tak aby pokryl velkou část Olomouckého kraje.

„Vzal jsem Petara Aleksijeviče z Přerova, který to tam má zmapované. A zase naopak Jirku Miku, který má zase zmapovaný sever, Šumperk, Losiny, Jeseník. A já znám zase tady střed, kolegu Lojku jsem vzal jako vedoucího mužstva," doplnil trenér olomouckého mančaftu.

Jakou bude mít tým ve srovnání s jinými regiony kvalitu, nemůže ani kouč s mnohaletými zkušenostmi i z první ligy zatím odhadovat.

„Uvidíme až v zápase. Když to srovnám s mužstvem před dvěma lety, tak si myslím, že to horší určitě není. Uvidíme, na co to bude stačit. Měli jsme dva tréninky, udělali jsme si modelové utkání a řekli jsme si, jak bych si představoval standardní situace, různé zajišťování a tak dále," prozradil k přípravám Karel Trnečka.

Střelci z kraje i z divize jsou připraveni

Ofenzivní i defenzivní stránka však podle ostříleného kouče vypadá slibně, k týmu se připojili nejproduktivnější fotbalisté, které nabízejí amatérské trávníky Olomouckého kraje.

„Máme tady z Jeseníku dva střelce Woitka a Navrátila. Dávají hodně gólů. Navíc z Hranic máme Honzu Ference, nejlepšího střelce divize E, nebo Matěje Šinogla z Velkých Losin. Dopředu by to mělo být dobré. Dozadu máme dva hráče z Nových Sadů a z Přerova. Navíc Krejčíře z Kozlovic, který hrál i třetí ligu v Prostějově. Mužstvo se jeví dobře," uvažoval Trnečka.

Příprava na konkrétního soupeře je v rámci kvalifikace na mistrovství Evropy amatérů hodně složitá, týmy nemohou vyhlašovat ambice.

„Nemůžu říct, kam bychom mohli postoupit. Nevím ani s čím přijede protivník. Díval jsem se třeba na soupisku brněnského kraje a hráče neznám, na různé situace se nedá moc připravit," potvrdil kouč, jenž v soutěžní sezoně vede divizní celek Nových Sadů.

Vidina mistrovství Evropy

K účasti v mezinárodní fázi vedou v případě Olomouckého kraje nejprve dva úspěšné zápasy na Moravě.

Prvním krokem je výhra proti výběru ze Zlínska v Kvasicích, vítěz se poté střetne s Jihomoravany, kteří si už minulý týden poradili v poměru 3:1 s Vysočinou.

Nejlepší tým z moravské části se střetne s prvním z trojice českých výběrů v národním finále v Praze. Tento tým je pak kvalifikován do mezinárodní fáze mistrovství Evropy.

„Tam je ve skupině Izrael, Německo, Slovensko a Česko. Pak se bude hrát v Česku v kraji týmu, který to vyhraje. Je to daleko, ještě tři vyhrané zápasy," osvětlil kormidelník olomouckého výběru,

Z regionů v České republice se tento rok zapojilo sedm krajských fotbalových svazů, finále v Praze už absolvoval Trnečkův tým před dvěma lety.

„Byli tam ligoví rozhodčí a všechno zajištění už bylo na úrovni. To se mi celkem líbilo. Jsem rád, že to kluci tak berou a všichni chtějí reprezentovat. První předpoklad je, že mají všichni chuť hrát," řekl zkušený trenér, který získával i další poznatky v Poháru regionů.

„Bavil jsem se s Valdou Horváthem, který trénoval brněnský kraj. Hráli pak už to mistrovství Evropy, bylo to v nějakém středisku francouzského prvoligového mužstva, měli dresy nároďáku a všechno zabezpečení. Pro kluky je to takové ocenění práce na nižší úrovni, poznají se s jinými hráči, je to dobré," přemítal o přínosu pro hráče Karel Trnečka.

Výběry Olomouckého a Zlínského kraje se střetnou ve středu od 17 hodin v Kvasicích u Kroměříže.

Nominace Olomouckého KFS na první zápas UEFA Regions Cup

Brankáři: Jakub Tomečka (Hranice), Marek Kalina, Jiří Zbořil (oba Nové Sady).

Obránci: Marek Samek, Miroslav Navrátil (oba Nové Sady), Jan Bubeník, Michal Zimčík, Ondřej Kyselák (všichni Přerov), Pavel Krejčíř (Kozlovice), Robert Jurásek (Šumperk).

Záložníci: Lukáš Kaďorek, Martin Schlehr (oba Kozlovice), Matěj Šinogl, Michal Gargulák (oba Velké Losiny), Tomáš Hlaváček (Šternberk), David Škoda (Nové Sady), Michal Koutný (Přerov).

Útočníci: Petr Navrátil, Lukáš Woitek (Jeseník), Jan Ferenc (Hranice), David Hornich (Přerov).

Trenér: Karel Trnečka (Nové Sady). Asistenti: Petar Aleksijevič (Přerov), Jiří Mika (Velké Losiny). Vedoucí mužstva: Miroslav Lojka (Nové Sady).