„Podle vývoje hry jsme sice 0:1 prohrávali, ale remíza je pro nás ztráta," nechal se slyšet kouč domácích Tomáš Martinek.

Úvodní branku viděli diváci až ve 43. minutě a nutno říci, že se kolem ní vedla hodně dlouhá diskuze plná emocí hráčů Kozlovic, kteří se cítili ukřivděni. Střední záložník Tomčík se totiž při vyvážení míče ocitl nedobrovolně na zemi, avšak sudí Dorušák nechal hru pokračovat. Míče se zmocnili hosté a po závaru v šestnáctce se hlavou prosadil Holásek. Následovaly protesty a žlutá karta, které už však na skóre 0:1 nic nezměnily.

„I rozhodčí poté uznal, že to byl faul. Problém by ale také v tom, že jsme po neodpískaném faulu přestali hrát. Soupeř toho využil a dal nám gól do šatny," sdělil Martinek.

Vyrovnání se domácí dočkali v 57. minutě, kdy byl na rohu velkého vápna Štěpánkem zbytečně faulován Jan Dohnal. „Bylo to individuální selhání, chyba našeho obránce," měl jasno olomoucký kouč Zdeněk Kuba. Míč si na značku penalty postavil Kaďorek a poslal gólmana na druhou stranu – 1:1.

Neuběhlo ani deset minut od vyrovnávací branky a Kozlovice rázem vedly. Kaďorek dostal skvělý centr za obranu a po zemi k tyči prostřelil brankáře Pavelku.

Kozlovičtí kontrolovali hru, ale nepohlídali si náběh hráčů při standardní situaci v 78. minutě a Jíša hlavou překonal bezmocného Mánka.

„Ve druhé půli jsme soupeře zatlačili a vývoj otočili. Byli jsme lepším mančaftem, vytvořili si dost šancí, kdežto Holice měla snad jen jedinou standardku, a tu proměnila," kroutil hlavou trenér Martinek.

To Olomoučtí byli s bodem spokojeni. „Hráli jsme dnes s mladým kádrem. Neměli jsme nikoho z áčka, protože bylo v Praze. Dělba bodů je zřejmě spravedlivá. Musím pochválit i domácí tým, který nás zvláště ve druhé půli přehrával. Bod z Kozlovic bereme," dodal kouč Kuba.

FK Kozlovice – 1.HFK Olomouc B 2:2 (0:1)

Branky: 58. (pen.) a 67. Kaďorek – 43. Holásek, 78. Jíša, Rozhodčí: Dorušák – Horák, Polanský. ŽK: 37. Zezula, 43. J. Dohnal, 44. Tomčík – 22. Drmola, 42. Holásek, 60. Blažkovský, 64. Grézl. ČK: 90. Tomčík (Kozlovice).

Kozlovice: Mánek – Střelec, Petráš, Mar. Král, Heger – Kaďorek, Tomčík, Pola (62. Stokláska), Šolín – J. Dohnal, Zezula (82. Matula). Trenér: Tomáš Martinek.

1.HFK B: Pavelka – Krumpolc, Drmola (75. Malčánek), Vykydal, Grézl – Jíša, Blažkovský – Štěpánek (89. Sedláček), Buček, Holásek – Pezzotti. Trenér: Zdeněk Kuba.