Střelecký účet otevřel už po sedmi minutách hry Jan Dohnal, který převzal kolmou přihrávku a šel sám na brankáře. Následně udělal kličku a balon poslal do prázdné branky. Tentýž hráč si gólovou radost zopakoval ve 30. minutě, kdy placírkou k tyčce usměrnil centrovaný míč z levé strany. Do šaten tak odcházely obě mužstva při skóre 2:0.

„Obrana byla šílená. Domácí mohli po čtvrthodině klidně vést klidně tři nula," připustil Jaroslav Šišma, kouč Litovle.

Ve druhém poločase odstartoval svůj gólostroj obránce Střelec. Poprvé se trefil hlavou po pětapadesáti minutách, kdy zvyšoval vedení na 3:0. Hosté však zbraně nesložili a zásluhou Krajce, jenž byl na hřišti sotva pár minut, dali kontaktní gól. To však bylo z jejich strany vše.

„Soupeře jsme začali napadat v jejich šestnáctce, což je nutilo pouze balony nakopávat. Důležité bylo, že se k nám vracely právě ty odražené balony," zmínil Tomáš Martinek, trenér Kozlovic.

Střelec dvěma góly ze vzduchu dokonal zkázu Litovle a stvrdil tak vysoké vítězství Kozlovic.

„Má výborný odhad na balon a výskok, navíc dokáže být u branky důrazný. V úvodu sezony jsem ho nechával vzadu, ale na tréninku prokazoval, že umí výborně hlavičkovat, tak jsme se domluvili, že bude chodit na ty standardky. Jak se ukázalo, tak se to vyplatilo," pověděl s úsměvem Martínek.

„Přístup k zápasu nebyl takový, jaký jsem od hráčů očekával. Navíc do čeho domácí kopnuli, tak z toho byl bohužel gól. Byli jednoznačně lepším týmem. Rozhodla naše nedůslednost v obraně. Měli jsme sice nějaké šance na zkorigování výsledku, ale bohužel ty jsme je neproměnili," zhodnotil počínání týmu Šišma.

Kouč hostů chce pětigólový výprask hodit za hlavu.

„Jedeme prostě dál. Nějaké výraznější změny v sestavě ani dělat nemůžeme, nemáme tolik hráčů. Musíme se s tím poprat. Nyní nás čeká důležitý zápas doma proti Troubkám, pokud ho zvládneme, tak na tom budeme znovu lépe," dodal lodivod Litovle.

Jeho trenérský kolega mohl být spokojený. „Z naší strany to bylo jednoznačné vítězství. Prakticky jsme je přehráli ve středu zálohy, navíc se nám dařilo zahrávat kolmé balony, čímž jsme se často dostávali za jejich obranu a z toho pramenily také šance. Terén byl těžký, jsem rád, že jsme to zvládli," pověděl Martínek.

FK Kozlovice – TJ Tatran Litovel 5:1 (2:0)

Branky: 55., 71. a 80. Střelec, 7. a 30. J. Dohnal – 58. Krajc. Rozhodčí: Kopecký – Slabý, Knoll. ŽK: L. Dohnal, Heger, Tomčík, Petráš, Mar. Král – Fidler, Jindra, Krajc. Diváků: 200.

Kozlovice: Mánek – L. Dohnal, Mich. Král, Mar. Král, Střelec – Heger, Kaďorek (75. Stokláska), Tomčík, Šolín (65. Petráš) – J. Dohnal, Zezula (86. Matula). Trenér: Tomáš Martínek.

Litovel: Bača – Miklánek (46. Krajc), Jindra, Fidler, Otava – Kučera, Šrom, Dvorský, Bednář – Baránek (80. Vaca), Čep. Trenér: Jaroslav Šišma.