Ambiciózního třetiligového nováčka, který si již v předstihu zajistil postup do druhé ligy. V sezoně zažil Kovář velký kotrmelec. Z Olomouce, které se nevedlo a pohybovala se na samém chvostu prvoligové tabulky, přešel na konci srpna do Fulneku. Ten se drápal na samou špici Moravskoslezské fotbalové ligy. „Byl to takový extrém. Začátek sezony byl takový nepříjemný, zatímco konec je zase extrémně šťastný,“ řekl obránce, jenž kromě olomouckého oblékal i dresy německých mužstev z Rostocku a Reutlingenu. Z postupu Fulneku do II. ligy má ohromnou radost. „Jsem rád, že jsem sem šel. Myslím, že od začátku soutěže jsme předváděli dobrý fotbal a pro Fulnek to je jenom dobře.“

Mnoho nechybělo a Kovář mohl bojovat ve druhé nejvyšší soutěži v oranžovo-černých barvách Fulneku proti „své“ Olomouci. „Kdyby Příbram nehrála, tak jak hrála, tak tam Sigma asi byla. Hodně jsem ale přál klukům, aby se zachránili. Že se jim to podařilo, je pro olomoucký fotbal dobrá zpráva.“ Zkušený stoper přiznal, že když „stíhal“, chodil na domácí zápasy olomouckého A týmu. „Ta záchrana nebyla vůbec lehká a určitě jsou všichni rádi, že se jim to povedlo,“ dodal Kovář.

Když lovil v paměti, obdobnou radost, jako nyní prožívá z postupu Fulneku do druhé ligy, prý už zažil s fotbalem několikrát. „Dá se to přirovnat třeba s pohárovými zápasy v UEFA, když jsme třeba postoupili přes Dortmund. To je hodně podobné,“ porovnával. Kovář doufá, že jej fulnečtí fandové již vzali za svého hráče. „Nemám tady s nikým problém a zatím to klape. Lidi tady jsou dobří,“ pochválil náročné obecenstvo, které ve stovkách plní fulnecký stadion.
Je známo, že spolumajitel fulneckého klubu Roman Mroček se radí o budoucnosti i se staršími hráči. Kovář mezi ně patří samozřejmě také. „Ne že bych přímo radil, ale občas se ptá na nějaké hráče. Řeknu mu svůj názor a je na něm, jak si to s trenérem vyhodnotí,“ popsal svou roli Kovář.

Nejen kvůli postupu zaječí úmysly nemá. „Určitě bych chtěl dál oblékat fulnecký dres. Minimálně ještě dvě sezony,“ prozradil s tím, že mužstvo má šanci bojovat o špici i ve druhé lize. „Ta je vždycky. Musíme samozřejmě trošku posílit, abychom tam hráli důstojnou roli. A při troše štěstí je na šance i na postup,“ naznačil a pokračoval: „Doufám, že tady ve Fulneku zakončím svou fotbalovou kariéru. A bude to v první lize.“