I deset let po odchodu z Olomouce udržuje se svými bývalými spoluhráči kontakt, byť se s nynějšími hráči Sigmy už v jednom týmu nepotkal.

„Vidím se v zimě se Škerlisem, s Dreksičem. Ale jako hráč jsem tady už nikoho nezažil," uvedl třiatřicetiletý stoper, který se v zimě vrátil do české ligy. Ve hře o Kováčovy služby byla i Olomouc, ale bývalý reprezentant zvolil sever Čech. „Nějaký telefon proběhl, ale zvolil jsem bližší variantu," uvedl Kováč, jenž se s rodinou usadil v Praze

Vzpomenete si, kdy jste nastoupil na Andrově stadionu naposledy?

Ano. Naposledy jsem tady hrál za Spartu. Hráli jsme 1:1, za Sigmu vyrovnával Vyskočil. To si pamatuji.

A víte kolik je to let?

Myslím, že je to osm nebo devět let.

Bylo to v roce 2003.

Už deset let? Ty jo.

Jak moc jste se těšil na zápas se Sigmou?

Těšil jsem se hodně. Věděl jsem, že přijde rodina a hodně známých. Akorát jsem čekal, že přijde trochu víc lidí. To je škoda, ale cítil jsem se dobře. Je tady podle mě nejlepší trávník v lize, dělají to tady dobře.

Znáte se ještě s někým z klubu?

Samozřejmě. Hlavně s Kučou si nejvíc voláme. S Pepou Muchou, s Koťasem. Potkáváme se občas. V zimě, když přijedu, tak se vidíme.

A ze současných hráčů?

Vidím se v zimě se Škerlisem, s Dreksičem. Ale jako hráč jsem tady už nikoho nezažil.

Když jste se v zimě vracel z ciziny, existovala šance, že byste šel do Sigmy?

Nějaký telefon proběhl. Ale už jsem to měl hodně z ruky. Takže jsem zvolil bližší variantu a vybral si Liberec.

Vypsal jste v kabině nějakou odměnu za výhru v Olomouci?

Kluci mě hecovali, tak jim říkám, že koupím večeři. Ještě uvidíme.

Jak byste zhodnotil zápas?

Do utkání jsme nevstoupili dobře. Kdybychom prohrávali 2:0, nemohli bychom se divit. Přežili jsme i se štěstím. Pak jsme přidali v soubojích a hru trochu vyrovnali. Dali jsme šťastný gól, což nás zvedlo. Za stavu 2:0 jsme se nechali zbytečně přetlačit. Ty osobní souboje prohráváme často. Právě z toho nám dal Lietava gól. Pak jsme si to udělali složité, Kovář chytil gólovou hlavičku. Takže to bylo se štěstím.

Jak nepříjemné byly souboje s Lietavou?

Hodně. Je silný a těžký. Těžko se přes něho chodí. Ale uskákali jsme to a nějak to zvládli. Zaplaťpánbůh že je teď ve fázi, kdy ještě asi nemá tolik natrénováno.

Dokážete po prvním utkání odhadnout, jakou roli by mohly oba týmy v lize hrát?

Olomouc má dobré hráče a hrají dobrý fotbal. Navrátil s Pospíšilem jsou šikovní. I ten Plšek. Hráči chodí hodně dobře za obranu z hloubky. My máme taky dobré hráče do kombinace. I u nás to je hodně mladé. Myslím, že hrajeme podobný fotbal. V kombinaci jsme toho tentokrát moc neukázali, ale věřím, že si to ještě sedne.

Bylo složité se vzchopit po porážce v Evropské lize?

Trenér říkal, že se musíme kompletně změnit. My jsme tam sice dobře kombinovali, ale udělali jsme dvě chyby a zápas si prohráli sami. Před zápasem v Olomouci jsem říkal, že to musíme změnit, jinak tady nemáme šanci. První patnáct minut to nebylo ono, pak jsme se trochu zlepšili.

Jak moc vám chybí Štajner?

Chybí velice. Štajny je jenom jeden. Kdybychom ho měli, byl by ten zápas podle mě hotový dřív. Ale věřím, že ostatní kluci mají kvalitu, aby ho nahradili.